Udane sparingi czwartoligowców

Dwa zwycięstwa i remis odnotowały w sparingach czwartoligowe zespoły powiatu ostrowskiego. Centra pokonała Piasta Czekanów 3:1, Pogoń Nowe Skalmierzyce 3:2 wygrała z Raszkowianką, a Ostrovia 1909 zremisowała 1:1 z Astrą Krotoszyn.

Piłkarze Ostrovii do meczu z Astrą przystąpili osłabieni brakiem leczących urazy Daniela Kaczmarka, Macieja Kaniewskiego, Marka Szymanowskiego, Krystiana Mokrzyckiego, Mateusza Ziemiańskiego.

Rywale prowadzenie objęli w 18 minucie. W 43 minucie efektowną podcinką nad golkiperem Astry do remisu doprowadził Michał Giecz. Przez większość meczu przy piłce dłużej utrzymywali się biało-czerwoni. Brakowało jednak dobrego wykończenia w ataku. Najlepsze okazje w drugiej połowie spotkania mieli Kamil Krawczyk i Tomasz Kempiński, a groźnie nad bramką mierzył Damian Błaszczyk.

W krotoszyńskim zespole wystąpili m.in. Dariusza Reyer, Karol Krystek i Patryka Powalisz.

Ostrovia 1909 – Astra Krotoszyn 1:1 (1:1)

Ostrovia: Bartosz Jankowski (60′ Kacper Dziuba) -Kamil Krawczyk, Szymon Kasprzak (46′ Łukasz Wiącek), Grzegorz Wachowiak (75′ Sebastian Szereda), Damian Błaszczyk (65′ Konrad Dudka), Mariusz Poślednik (46′ Patryk Kaźmierczak), Kacper Krawczyk (46′ Jordan Kaczmarek), Maciej Mikulski (65′ Mikołaj Lewadowski), Mateusz Sobczak, Michał Giecz, Tomasz Kempiński.

W sobotnim sparingu Centra Ostrów pokonała Piasta Czekanów 3:1. Bramki dla ostrowian zdobyli: Kacper Hoffgunst i Jakub Michalski.

Centra Ostrów - Piast Czekanów 3:1

Skład Centry: Bartczak - Sztok, Szymon Kucharski, Wieczorek, Hoffgunst - Jankowski, Damian Izydorski, Józefiak, Kacper Izydorski - Nowicki, Michał Kucharski, na zmianę weszli także: Maj, Dudka, Przezak, Lewandowski, Piróg, Mielcarek, Michalski, Krakowski

Piłkarze Pogoni Nowe Skalmierzyce kolejne spotkanie kontrolne rozegrali z Raszkowianką Raszków. Trener Kaczmarek skorzystał z okazji by przetestować w nim młodzież z zespołu juniora starszego, jako że w meczu tym zabrakło aż 5 podstawowych zawodników ofensywnych z powodu urazów i przeziębień.

KS Pogoń Nowe Skalmierzyce - Raszkowianka Raszków 3:2

Bramki dla Pogoni zdobyli:
55 min. Daniel Armatys
64 min. Daniel Armatys
70 min. Mateusz Nogaj

fot: TP Ostrovia 1909