AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

„Studenci ze skrzydłami“

Nauka

Dynamiczna, otwarta na nowe pomysły oraz innowacyjne formy kształcenia - taka jest Wyższa Szkoła Kadr Menedżerskich, która otwarła swój wydział w Ostrowie. Można tutaj studiować pedagogikę, podnosić kwalifikacje w ramach studiów podyplomowych oraz na rozmaitych szkoleniach.

Misją ostrowskiego wydziału uczelni jest kształcenie specjalistów z dziedziny psychologii, pedagogiki oraz specjalizacji pokrewnych, a także specjalistów kadr oświaty. Tym, co wyróżnia placówkę jest stawianie nacisku na kształcenie przez doświadczanie. Zajęcia prowadzą praktycy z danych dziedzin. Nauka odbywa się w przeważającej części formie dyskusji i ćwiczeń warsztatowych. 

O tym jak skuteczne są stosowane przez nas metody świadczy fakt, że studenci większość materiału pamiętają po zakończeniu zajęć – mówi Eliza Wolańczyk, dziekan wydziału. – Jesteśmy przyjaźni dla studentów, a jednocześnie ogromną wagę przywiązujemy do jakości kształcenia.

Wydział uczelni działa na podstawie decyzji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, zgodnie z ustawą o szkolnictwie wyższym. To oznacza, że jej absolwenci wchodzą na rynek pracy z dyplomem i z wszechstronną wiedzą. 
- Pracujemy w taki sposób, by wykształcić świetną kadrę, która nie tylko posiada wiedzę, ale pracuje z pasją – podkreśla dziekan. – Duży nacisk kładziemy na rozwój własny naszych studentów, dzięki czemu będą świetnie przygotowani do pracy z ludźmi i mam nadzieję, że także szczęśliwi. 

Studenci potwierdzają, że taka forma nauki jest bardzo efektywna i skuteczna. 
Mogę potwierdzić, że to wyjątkowa szkoła – mówi jedna ze studentek. – Uczę się w przyjaznej atmosferze i z każdym tygodniem czuję się bardziej przygotowana do pracy w zawodzie. Prowadzący, oprócz przekazywania wiedzy, motywują nas i dodają skrzydeł. 

Informacje na temat uczelni można uzyskać na stronie www.wskmostrow.edu.pl, telefonicznie pod nr 739 031 083 lub na ul. Kolejowej 10/4 w Ostrowie. 

Aktualnie uczelnia prowadzi rekrutację na studia podyplomowe: kwalifikacje nauczycielskie, oligofrenopedagogikę ze spektrum autyzmu i z zespołem Aspergera  oraz diagnozę psychopedagogiczną. Zajęcia rozpoczną się już w marcu.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Piątek
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Alfreny, Rufina, Wincentego