AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Do Wrocławia, przez Krotoszyn

Kącik Prasowy

Po zakończeniu remontu linii 281 (Oleśnica - Krotoszyn) PKP PLK planują rozpocząć prace na równoległej linii 355 (Oleśnica Ostrów Wlkp.). Spowoduje to znaczące utrudnienia w podróżowaniu z Ostrowa Wielkopolskiego do Wrocławia. Pociągi regionalne zostaną zastąpione autobusami, a kursy dalekobieżne z Warszawy i miast północnej Polski skierowane zostaną objazdem przez Krotoszyn na otwartą linię 281.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W kwietniu, maju i czerwcu wprowadzone mają zostać objazdy z Ostrowa Wielkopolskiego do Wrocławia przez Krotoszyn i Milicz, co najprawdopodobniej wydłuży podróż o kilkadziesiąt minut. 

Po zakończeniu prac na linii nr 281 na odcinku Grabowno Wielkie – Zduny PKP PLK zamierzają wykonać prace na sąsiedniej linii nr 355 z Grabowna Wielkiego do Międzyborza Sycowskiego – potwierdza Bohdan Ząbek, główny specjalista w Biurze Komunikacji i Promocji PKP Polskich Linii Kolejowych. – Zakres planowanych prac obejmuje m.in. wymianę podkładów i szyn, oczyszczenie tłucznia czy regulację toru – tłumaczy. 

Dodaje także, że zarządca infrastruktury planuje w tym samym czasie przeprowadzić roboty na przejazdach kolejowo-drogowych. 

Efektem działań będzie likwidacja obowiązujących ograniczeń prędkości i przywrócenie prędkości rozkładowej do 100 km/godz. – zapowiada. Przeznaczony do remontu odcinek linii nr 355 ma 20 kilometrów długości. 

To ważna inwestycja dla ruchu towarowego.

To kolejne przedsięwzięcie PLK, które usprawni m.in. kursowanie pociągów towarowych i wywóz ładunków z terenu Dolnego Śląska – wskazuje na potencjalne skutki inwestycji Bohdan Ząbek. Po zakończeniu prac ich efekty w pewnym stopniu powinni odczuć także podróżni. Zanim to jednak nastąpi, muszą uzbroić się w cierpliwość. O ile dokładnie wydłuży się podróż – na razie nie wiadomo. 

Na czas prac na linii 355 przewidywana jest zastępcza komunikacja autobusowa dla pasażerów pociągów lokalnych. Pociągi dalekobieżne z Wrocławia w kierunku Warszawy, które jadą przez Ostrów Wielkopolski, zostaną skierowane zmodernizowanym odcinkiem linii nr 281 (przez Milicz i Krotoszyn) – opisuje organizację ruchu przedstawiciel PKP PLK. – Zmiany względem stanu obecnego będą ujęte w rozkładzie jazdy już po korekcie [zaplanowanej na 10 marca] – zapowiada.Dodaje przy tym, że informacje dla pasażerów będą przekazywać również przewoźnicy.

Źródło: www.rynek-kolejowy.pl

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Niedziela
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Jarosława, Konrada, Selmy