Juniorzy Stali z workiem medali

Lekkoatletyka

W Halowych Mistrzostwach Wielkopolski juniorzy i juniorzy młodsi Stali LA poszli w ślady młodzików i również zdobyli aż 14 medali. Najlepszą zawodniczką mistrzostw została Natalia Benedykcińska zwyciężając w konkursie skoku w dal z wynikiem 5,79 m. Z bardzo dobrej strony pokazał się również Kacper Adamczak zdobywając złoto na 2000 m z wynikiem 6:11,80 s.

Halowe Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów i Juniorów Młodszych odbyły się 2 lutego w Kaliszu. Reprezentanci Stali LA zdobyli w nich 14 medali, w tym 4 złote, 7 srebrnych i 3 brązowe. Tym samym wyrównali osiągnięcie młodzików, którzy przed trzema tygodniami wywalczyli również 14 medali. Zadanie ułatwiła im nieco absencja dobrych zawodników z kilku klubów, którzy zdecydowali się wystartować w rozgrywanym tego dnia mityngu w Toruniu, nie mniej aby zdobyć medal trzeba było wznieść się na wyżyny swoich umiejętności.

Najlepszą zawodniczką mistrzostw została podopieczna Marka Walczaka Natalia Benedykcińska, która zwyciężyła w skoku w dal U20 rezultatem 5,79 m. potwierdzając wysoką formę na tydzień przed Halowymi Mistrzostwami Polski. Miłą niespodziankę sprawiła w tej konkurencji Julka Grzegorowska plasując się na 3. miejscu z wynikiem 5,37 m. i ona również ma szansę na udział w mistrzostwach kraju.

Bardzo dobrze spisał się zwycięzca biegu na 2000 m. U18 Kacper Adamczak, który uzyskał w kaliskiej hali 6.11,80 s. Specyfika hali w Kaliszu nie sprzyja uzyskiwaniu dobrych wyników, ale i tak rezultat podopiecznego Kamili Grzegorowskiej daje mu przepustkę do udziału w mistrzostwach kraju i szansę na powalczenie o czołowe lokaty.

W zbliżających się Mistrzostwach Polski, poza wyżej wymienionymi z pewnością wystąpią Patryk Wykrota i Michał Tuczyński. Śrubujący rekordy życiowe Patryk do startu w Kaliszu podszedł „treningowo”, zdobywając srebrny medal w biegu na 60 m. z wynikiem 7,11 s., natomiast Michał Tuczyński na tym samym dystansie zajął 4. miejsce z wynikiem 7,19 s.

Paulina Szczepaniak w skoku w dal U18 ustanowiła rekord życiowy 5,09 m. co dało jej wicemistrzostwo Wielkopolski. Srebrne medale zdobyli również Jakub Chmielarz i Piotr Stempniak. Jakub w biegu na dystansie 1000 m. U18 z wynikiem 2.53,80 s., a Piotr w biegu na 300 m. U20 z rezultatem 41,89 s.

W biegu na 60 m. juniorek całe podium zajęły zawodniczki Stali LA. Zwyciężyła Olga Kalina - 8,35 s., drugie miejsce zajęła Hania Grzelak - 8,43 s., a na trzecim miejscu uplasowała się Ola Losy - 8,61 s. Trzeba jednak dodać, iż bieg ten odbył się w nielicznej obsadzie. Stąd ważniejsze od miejsc są rezultaty uzyskane przez zawodniczki, a te były zbliżone do tych uzyskanych przed tygodniem w Toruniu. Ola Losy zwyciężyła też w biegu na 300 m. - 47,98 s. przed Olgą Kaliną - 48,36 s. Medale dla ostrowskiej ekipy zdobyli również: srebrny - Marek Jankowski w biegu na 2000 m. 7.05,92 s. oraz Ania Losy - brązowy w biegu na 600 m. - 1.57,85 s.

W Kaliszu, poza mistrzostwami, odbył się mityng lekkoatletyczny, w którym wzięli udział zawodnicy z pozostałych roczników. Na wyróżnienie zasługują rezultaty osiągnięte przez ostrowskie młodziczki. Inga Kanicka w biegu na 60 m. zajęła 2 miejsce z wynikiem 8,12 s. Na tym samym dystansie tryumfował Kacper Zimniak - 7,58 s. Swoją dobrą dyspozycję potwierdził Jakub Robotnikowski skacząc w dal - 6,31 m. Skoczkinie wzwyż uplasowały się na pierwszych trzech miejscach: zwyciężyła Emilia Twardowska - 1,55 m. przed Darią Rybak - 1,45 m oraz Zosią Wojciechowską 1,35 m. W tym konkursie rekord życiowy - 1,30 m. pobiła zaledwie dwunastoletnia Ola Koniarek. Ola również w skoku w dal uzyskała "życiowkę" - 4,47 m. W skoku w dal Dagmara Adamcio zajęła 2 miejsce wynikiem 5,10 m., a Dominika Rataj tym samym rezultatem uplasowała się 3 pozycji. Pięć metrów przekroczyły również: Julia Podruczna - 5,07 m. oraz Olga Szlachta - 5,01 m. W biegu na 600 m. zwyciężyła Lena Dąbrówka z wynikiem 1.56,26 s.

- Halowe Mistrzostwa Wielkopolski potwierdziły bardzo dobre przygotowanie naszych zawodników do sezonu halowego. – mówi Marek Walczak – poza startami Natalii Benedykcińskiej i Kacpra Adamczaka, nie było może porywających wyników, ale uzyskano kilka rekordów życiowych i większość zawodniczek i zawodników potwierdziło swoją solidną klasę. Przed nami Halowe Mistrzostwa Polski juniorów w Toruniu. Nie chcę spekulować, ponieważ sport jest często nieprzewidywalny i faworyci czasem przegrywają. Pojawiają się też talenty, o których nawet znawcy tej dyscypliny sportu nie słyszeli, a o medalach często decydują setne części sekundy i łut szczęścia. Nie wywieramy więc presji na zawodnikach i nie wręczamy im medali przed imprezą. Tak oni, jak i trenerzy zrobią wszystko by jak najlepiej zaprezentować się w Toruniu.