AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Patryk Jarczak wraca do Polski!

Zdrowie

Jak poinformowała rodzina Patryka Jarczaka walczącego o życie i zdrowie w odległych Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Patryk wraca do Polski, a dalsze jego leczenie prowadzone będzie w kraju.

REKLAMA

Rodzice Patryka Jarczaka za naszym pośrednictwem przekazują gorące podziękowania wszystkim osobom, które zaangażowały się w pomoc w ratowaniu życia i zdrowia 18-letniego mieszkańca Przygodzic.

Stan Patryka poprawił się na tyle, że możliwy jest jego transport do Polski, gdzie podejmie dalsze leczenie oraz rehabilitację. Najważniejsza informacja jest taka, że prognozy lekarzy w Dubaju są optymistyczne, co oznacza szansę pełnego powrotu do zdrowia.

Dramatyczny apel o pomoc w leczeniu ucznia ostrowskiego ZST pojawił się 30 stycznia. Zapalenie opon mózgowych będących konsekwencją sepsy meningokokowej na jaką zapadł w czasie pobytu na feriach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich poważnie zagrażało jego życiu, a dodatkowym dramatem była konieczność uruchomienia kosztownych procedur medycznych.

Apel spotkał się z niesamowitą reakcją społeczności lokalnej - w ciągu niespełna dwóch dni na koncie fundacji Siepomaga pojawiło się ponad 200 tys. zł. Na dzień dzisiejszy jast to już blisko 300 tys. zł. Umożliwiło to podjęcie skutecznego leczenia i doprowadzenia pacjenta do stanu umożliwiającego transport do Polski.

Dzisaj życiu Patryka nie zagraża już niebezpieczeństwo, choć czeka go jeszcze żmudna i kosztowna rehabilitacja. Na razie w jego imieniu podziękowania składają rodzice, on sam dziękuje uśmiechem, ale pewnie gdy tylko zdrowie mu pozwoli, podziękuje wszystkiim osobiście.

Jak wynika z danych publikowanych na stronie siepomaga.pl w akcję ratowania Patryka Jarczaka zaangażowało się blisko 8 tysięcy osób dokonując wpłat, a kilkadziesiąt tysięcy osób udostępniło informacje o zbiórce pieniędzy.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Kamila Rodrigues
♥️
Dosia
Życzę ZDROWIA!!!

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Sobota
Sierpień 2019
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Bartosza, Jerzego, Maliny