AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Znamy termin kolejnej odsłony Temple of Silence!

Rozrywka i kultura

Znamy już termin wrześniowego festiwalu „Temple of Silence”. W tym roku odbędzie się on w dniach 06-08 września, jak zawsze w Forum Synagoga. Mamy także przyjemność podać do wiadomości pierwszych artystów, którzy wystąpią podczas tegorocznej edycji festiwalu. 

„Temple of Silence” to międzynarodowe spotkanie muzyków, uprawiających muzykę elektroniczną, ambient oraz industrial. Nie znamy na razie nazwisk wszystkich artystów, którzy pojawią się podczas tegorocznej edycji imprezy, jednak możemy potwierdzić udział pięciu z nich: „By the Spirits”, „Contemplatron”, „Voices Of The Cosmos” i „ARRMSqrtSigil”. 

Poniżej prezentujemy profile powyższych artystów. 

By the Spirits
Jednoosobowy projekt z pogranicza folku/neofolku pochodzący z Dolnego Śląska oficjalnie powołany do życia w marcu 2016. Pierwszy solowy album „By the Spirits” zatytułowany "We are falling" ukazał się 21 czerwca 2018 roku. Album zawiera 9 utworów w stylistyce z pogranicza folku/neofolku, inspiracje jednak wykraczają daleko poza ramy tych gatunków. Rdzeń muzyki By the Spirits stanowią pełne przestrzeni gitary wraz z głębokim głosem. Ilość dodatków ograniczona została do minimum, co jeszcze bardziej podkreśla melancholijny klimat całości.

Contemplatron
Contemplatron od pierwszej płyty wydanej w 2005 roku jest silnie związany z duchowością buddyzmu tybetańskiego. Oprócz elektroniki i nagrań terenowych Contemplatron używa szerokiego arsenału żywych instrumentów, takich jak gongi, dzwonki, grzechotki, trąbki, bębny itp. Mroczne dźwiękowe krajobrazy mistycznych rytuałów uzupełniają mantry i głosy z zaświatów przywołujące pradawne duchy i bóstwa.

Voices Of The Cosmos 
VOICES OF THE COSMOS to projekt stworzony przez dwóch artystów dźwięku: Rafała Iwańskiego i Wojciecha Ziębę oraz Sebastiana Soberskiego. W ramach VOICES OF THE COSMOS wykorzystano oryginalne sygnały i dźwięki pochodzenia pozaziemskiego (pulsary, magnetosfery planet, Słońce, zorza polarna) pozyskane za pośrednictwem radioteleskopów i innych urządzeń radiowych, nagrania archiwalne z misji kosmicznych i sygnały z przestrzeni kosmicznej. Ścieżki instrumentalne wkomponowane w rytmy i tony "dźwięków kosmosu" są stworzone przy użyciu instrumentów elektronicznych, zarówno cyfrowych jak i analogowych oraz rozmaitych obiektów akustycznych. Jest to unikatowy w Polsce projekt muzycznoastronomiczny, w którym wykorzystuje się oryginalne zapisy przestrzeni kosmicznej. 

ARRM
Pierwszy długogrający album ARRM – grupy stworzonej przez muzyków znanych z post-black metalowego zespołu Thaw. Debiutancki krążek składa się z pięciu instrumentalnych utworów nagranych „na setkę”, przypominających wczesne nagrania Barn Owl lub Earth z czasów „Hex”. ARRM został powołany do życia w 2010 roku jako solowy projekt gitarzysty Artura Rumińskiego.Debiut ARRM został nagrany w Maq Records Studio pod nadzorem Haldora Grunberga (Thaw).

SqrtSigil
SqrtSigil to solowy projekt Maćka Jaciuka, jednego z założycieli kołobrzeskiego labelu Plaża Zachodnia. „SqrtSigil” zadebiutował w 2014 roku, wydając dwie EPki w Lethal Dose Recordings, które spotkały się z ciepłym przyjęciem i otworzyly mu drogę do współpracy z kanadyjskim labelem D.M.T. Records. Zaszumione, pełne trzasków i noisów, eksperymentalne post-techno zastąpił odrealniony i hipnotyczny ambient w którym bardzo ważną rolę odgrywają fragmenty nagrań terenowych, pełne cichych rozmów, westchnień czy szeptów. Wszystko zatopione zostaje w rozmytych, dźwiękowych plamach, w których można usłyszeć niezidentyfikowane mikro-dźwięki, tekstury, pomruki i szelesty z pojawiającymi się dubowymi pulsacjami basu czy fragmentami bitu. 

 

REKLAMA
Julia Latajka

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Piątek
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Alfreny, Rufina, Wincentego