AKTUALNOŚCISportPiłka nożnaŻużelKoszykówkaPiłka ręcznaLekkoatletykaTenis stołowySiatkówkaPozostałe sporty

Finał MPPK znów w Ostrowie!

Żużel

Przynajmniej dwie dodatkowe atrakcje żużlowe czekają ostrowskich kibiców w tym sezonie – "Super Mecz" oraz finał Mistrzostw Polski Par Klubowych. Imprezy organizowane będą we współpracy z firmą SpeedwayEvents.
"Super Mecz" będzie spotkaniem finalisty 2. Ligi Żużlowej sezonu 2018, czyli TŻ Ostrovią, a zespołem Drużynowych Mistrzostw Polski - FOGO Unią Leszno. Zapowiadane już wcześniej pojedynek ma mieć uroczystą oprawę i odbyć się wraz z Memoriałem Rifa Saitgariejewa 23 marca.

Mimo, że impreza będzie miała charakter spotkania towarzyskiego to da się odczuć, że dla nas jest to wielkie wydarzenie. Do Ostrowa zawita Drużynowy Mistrz Polski, więc spodziewamy się dużej dawki emocji. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że leszczynianie przyjadą do nas w stosunkowo silnym składzie – mówi prezes TŻ Ostrovii Radosław Strzelczyk.

Oprócz wspomnianego "Super Meczu" Ostrów Wielkopolski po raz kolejny będzie gospodarzem Finału Mistrzostw Polski Par Klubowych, który zaplanowano na  11 maja. W nowej formule mistrzostw finał zostanie poprzedzony Mistrzostwami Par Klubowych 1. Ligi, którego zwycięzca uzupełni stawkę 5 par ekstraligowych oraz przedstawiciela gospodarza, czyli TŻ Ostrovii.

Cieszymy się, że Finał Mistrzostw Polski Par Klubowych kolejny raz odbędzie się na naszym torze. Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwoju, coraz większej rangi i coraz większego prestiżu tych zawodów. Mieszkańcy Ostrowa już 11 maja będą mogli obejrzeć na Stadionie Miejskim najlepsze pary w Polsce – dodaje prezes TŻ Ostrovii.

MPPK rozgrywane są oficjalnie od 1974 roku. Po kilku latach przerwy, od roku 2017 organizowane są w nowej formule przez firmę SpeedwayEvents. W tegorocznym finale ostrowscy kibice po raz kolejny będą mieli okazję dopingować czołówkę polskich żużlowców z uczestnikami cyklu FIM Speedway Grand Prix włącznie.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Piątek
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Alfreny, Rufina, Wincentego