Kolejne stracone punkty…

Piłka ręczna

Szczypiorniści KPR Ostrovii w wielkich męczarniach zdobyli tylko 1 punkt w meczu z przedostatnią w tabeli Politechniką Anilaną Łódź. Po remisie 31:31, w rzutach karnych ostrowianie trzykrotnie przestrzelili przegrywając 2:3.

Ostrowianie mimo niespodziewanej porażki w pierwszym meczu rundy rewanżowej, do Łodzi jechali w roli faworytów. Pierwsza połowa spotkania z Anilaną zdawała się ten fakt potwierdzać, bo choć biało-czerwoni nie zdominowali rywali, to jednak nadawali ton grze, uzyskując nawet 4-bramkową przewagę, by zakończyć pierwszą połowę jednobramkowym prowadzeniem przy wyniku 15:16.

W drugiej połowie dość nieoczekiwanie gospodarze nie tylko doprowadzili do remisu, ale objęli prowadzenie, które na 10 minut przed końcem meczu urosło do 6 bramek (29:23). Dopiero w tym momencie biało-czerwoni ocknęli się z letargu i zaczęli odrabiać straty. Trzy bramki zdobyte w dwie minuty przy dobrej postawie w bramce Patryka Folusznego zmniejszyły przewagę łodzian o połowę i choć w końcu zdobyli oni bramkę numer 30, to w kolejnych akcjach rozpędzeni ostrowianie doprowadzili do remisu 30:30. I w tym momencie rozpoczął się nowy akt łódzkiego dramatu – najpierw czerwoną kartkę otrzymał Adrian Wojkowskiego, a na minutę przed końcem meczu przy wyniku 31:30 nie trafił rzutu karnego Erwin Stachowskiego, co zwiastowało nadciągającą porażkę. W ostatniej minucie gospodarze dwukrotnie stawali przed szansą na zdobycie kolejnej bramki, ale za każdym razem na przeszkodzie stawał im ostrowski bramkarz, aż w końcu na 5 sekund przed końcem meczu udało się ostrowianom doprowadzić do remisu 31:31.

Rzuty karne biało-czerwoni rozpoczęli fatalnie – przestrzelili Artur Brychcy i  Mateusz Wojciechowski i po dwóch seriach łodzianie prowadzili 2:0. Później trafiali Marciniak i Stachowski, a Patryk Foluszny wybronił rzut rywala, ale w ostatniej serii tym samym popisał się bramkarz gospodarzy i w ten sposób dwa punkty zostały w Łodzi.

Politechnika Anilana Łódź – KPR Ostrovia Ostrów 31:31 (15:16) k. 3:2