AKTUALNOŚCISportPiłka nożnaŻużelKoszykówkaPiłka ręcznaLekkoatletykaTenis stołowySiatkówkaPozostałe sporty

Złota Natalia, rekordowy Patryk!

Lekkoatletyka

Drugiego dnia Halowych Mistrzostw Polski Juniorów rozgrywanych w hali Arena Toruń zaprezentowała się piątka ostrowskich lekkoatletów. Życiowy sukces i złoty medal w skoku w dal zdobyła Natalia Benedykcińska, a z najlepszym wynikiem do niedzielnego finału biegu na 200 metrów awansował Patryk Wykrota.

REKLAMA

Jako pierwszy z ostrowian na starcie stanął Kacper Adamczak. Legitymujący się 11 wynikiem w stawce uczestników mistrzostw, zawodnik Stali LA jako ostatni załapał się do trzeciej serii biegu na 2000 metrów, mając za rywali czołową dziesiątkę kraju. Kacper bardzo dobrze rozegrał swój bieg taktycznie, a pomógł mu nieco fakt, że przez większość dystansu cała stawka zawodników trzymała się w zwartej grupie. Ostrowianin pierwsze okrążenia biegł na końcu „peletonu”, by później wyprzedzać „odpadających” rywali. Na ostatnim okrążeniu okazało się, że pozostało mu siły na skuteczny finisz, dzięki czemu minął linię mety na 5 miejscu. Awans na miejsce 4 dała mu dyskwalifikacja jednego z rywali, choć najważniejszym osiągnięciem okazał się uzyskany wynik: 5:48,94 to rezultat o ponad 22 sekundy lepszy od rekordu życiowego ustanowionego przed tygodniem na Mistrzostwach Wielkopolski w Kaliszu. Jak przyznał sam zawodnik: w hali w Kaliszu trzeba zwalniać na ostrych łukach, czego nie ma w Toruniu, a dzięki temu biega się o wiele lepiej.

W sesji popołudniowej w kwalifikacjach biegu na 60 metrów wystartował Michał Tuczyński. Startujący w trzeciej serii ostrowianin nieźle wyszedł ze startu i do końca walczył z dwójką rywali o drugie miejsce, ostatecznie musiał uznać ich wyższość, a choć uzyskany wynik 7,09 sek jest jego najlepszym tegorocznym rezultatem, to jak się jednak okazało – o jedną setną sekundy za słabym, by zakwalifikować się do Finału B. Zawodnik Stali zakończył więc zawody na pechowym 17 miejscu i finałowe zmagania oglądał z trybun. Dodać warto, że Michał przystępował do zawodów z 18 wynikiem, więc na pocieszenie pozostał mu fakt, że minimalnie się poprawił.

No i wreszcie przyszedł czas na nasze dwie skoczkinie w dal – Natalia Benedykcińska i Julia Grzegorowska przystąpiły do konkursu z nadzieją na walkę o rekordy życiowe, a w przypadku Natalii również z nadzieją podtrzymania medalowej passy. Startująca jako pierwsza warszawianka Katarzyna Jóźwiaczyk już w pierwszym skoku uzyskała wyśmienity rezultat 6,04 m przyćmiewając tym wszystkie rywalki. „Benek” potwierdziła dobrą formę skacząc 5,84 (o 3 cm mniej od rekordu życiowego), co dawało jej miejsce drugie. Julia niestety minimalnie spaliła swój skok. W drugiej serii Natalia poprawiła się o 1 cm, ale niewiele mniej – 5,83 m uzyskała najlepsza na tegorocznych listach Aleksandra Kwiecień z Gryfina. W trzeciej serii gryfinianka oddała skok na odległość 6,00 m spychając Natalię (która swój skok spaliła) na miejsce trzecie. Po dwóch spalonych próbach Julia Grzegorowska do trzeciej próby podeszła nieco ostrożniej i choć tym razem odbiła się poprawnie, to uzyskała tylko 5,09 m co oznaczało brak kwalifikacji do finałowej ósemki. Gdyby powtórzyła swój wynik sprzed tygodnia z Kalisza (5,37 m), otrzymałaby szansę na kolejne trzy skoki. W tej sytuacji jednak przyszło Julii się pogodzić z zajęciem miejsca 12. Czwarta seria nie przyniosła zmian w czołówce, a w serii piątej wszystkie trzy zawodniczki z czołówki spaliły swoje próby. Skacząca jako pierwsza z tego grona w serii szóstej Natalia Benedykcińska po bardzo dynamicznym rozbiegu pofrunęła za linię 6 metrów, a sędziowie zmierzyli jej fantastyczne 6,10 m! Wynik ten okazał się nokautem dla rywalek, które zepsuły swoje ostatnie skoki, w związku z czym zawodniczka Stali mogła zbierać gratulacje za zdobycie mistrzowskiego tytułu!

Jako ostatni zaprezentował się w sobotę Patryk Wykrota. Rekordzista Ostrowa w biegu na 200 m do eliminacji przystąpił z najlepszym wynikiem w kraju. Startując w pierwszej serii zdeklasował rywali, śrubując przy okazji swój rekord, który od dzisiaj wynosi 21,44 sek. Do niedzielnego finału ostrowianin zakwalifikował się z najlepszym czasem, choć będzie w nim miał obok siebie przynajmniej dwóch wymagających rywali, co zapowiada niezwykle pasjonującą walkę.

Również w niedzielę wystartuje ostatni reprezentant Stali LA – Jakub Chmielarz. Jakub do rywalizacji na 1000 metrów przystąpi z 16 wynikiem, w związku z czym przede wszystkim walczył będzie o poprawienie swojego rekordu życiowego, który na dzisiaj wynosi 2:45,72.

Start biegów na 1000 metrów zaplanowano na 11:25, natomiast finał na 200 metrów na godzinę 15:35. Transmisję z Mistrzostw Polski oglądać można w Internecie na TV Toruń.

Fot. KS. Stal LA

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Sobota
Sierpień 2019
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Bartosza, Jerzego, Maliny