AKTUALNOŚCISportPiłka nożnaŻużelKoszykówkaPiłka ręcznaLekkoatletykaTenis stołowySiatkówkaPozostałe sporty

Złoto w sobotę, złoto w niedzielę!

Lekkoatletyka

Patryk Wykrota poszedł w ślady Natalii Benedykcińskiej i w niedzielnym finale biegu na 200 m również zdobył tytuł Halowego Mistrza Polski juniorów. Rekord życiowy w biegu na 1000 m ustanowił Jakub Chmielarz.

REKLAMA

W Halowych Mistrzostwach Polski juniorów rozgrywanych w hali Arena Toruń, po bardzo udanej sobocie, w niedzielę równie udanie zaprezentowało się dwóch reprezentantów Stali LA.

 Do porannego biegu na 1000 metrów Jakub Chmielarz przystąpił z 16 wynikiem w kraju. To oznaczało, że nie wystartuje w trzeciej, najsilniejszej serii. Ostrowianin nie należał również do faworytów serii drugiej, w której większość rywali legitymowała się lepszymi wynikami. Tymczasem zaraz po starcie Jakub ambitnie ulokował się w czołówce biegu. Szybko okazało się, że tempo jakie narzucili liderzy jest dla niego za mocne, mało tego ostrowianina powyprzedzali kolejni rywale, co mogło oznaczać, że zawodnik Stali przecenił swoje siły. Waleczny siedemnastolatek potrafił jednak przełamać kryzys i na ostatnim okrążeniu wyprzedził pięciu rywali wbiegając na metę na miejscu 5. z nowym rekordem życiowym 2:38,30 lepszym o ponad 7 sekund od poprzedniego. Ostatecznie po biegu trzeciej serii zawodników ostrowianin sklasyfikowany został na miejscu 14.

I niejako na deser pozostał ekipie Stali występ Patryka Wykroty w finale biegu na 200 metrów. Patryk już w eliminacjach ustanowił nowy fantastyczny rekord życiowy 21,44 sek (i rekord Ostrowa), dający mu finał z pierwszego miejsca i przywilej startu z 5 toru. Po obu stronach miał swoich najgroźniejszych rywali, którzy tak jak on, w eliminacjach zeszli poniżej 22 sekund. Po dynamicznym starcie ostrowianin już na przeciwległej prostej dogonił rywala z toru 6, dobrze pobiegł po łuku i na ostatniej prostej niezagrożony pomknął po nowy rekord życiowy 21,38 sek i po tytuł Halowego Mistrza Polski U20. Dla Patryka to pierwszy tak spektakularny sukces, a dla męskiej ekipy Stali Ostrów – sukces długo wyczekiwany.

Złote medale Patryka Wykroty i Natalii Benedykcińskiej dały Stali LA 7. miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw na 220 klubów, których zawodnicy wystartowali w HMP. Tak dobry wynik, to efekt ciężkiej i systematycznej pracy nie tylko zawodników, ale również ich trenerów i działaczy ostrowskiego klubu. Co ważne – za plecami „złotych liderów” stoi szeroka grupa pretendentów do kolejnych medali, a za nimi rzesza dzieciaków startujących w „Czwartkach Lekkoatletycznych” i innych zawodów organizowanych przez KS Stal LA dla uczniów ostrowskich i podostrowskich szkół.

Warto w tym miejscu wymienić sztab trenerski Stali LA: Michała i Katarzynę Walczaków, Kamilę Grzegorowską, zaś podziękowania i gratulacje w „kategorii specjalnej” należą się trenerowi Markowi Walczakowi.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Sobota
Sierpień 2019
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Bartosza, Jerzego, Maliny