AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Drzwi Otwarte 2019 w SP 9

Nauka

Tradycyjnie już na początku lutego drzwi ostrowskiej „Dziewiątki” szeroko otwierają się dla przyszłych uczniów.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W piątek 8 lutego do szkoły przybyli zaproszeni przedszkolacy z rodzicami. Już na wejściu każdy dostał kolorową plakietkę z logo SP9.

Dyrektor szkoły pani Justyna Uciechowska powitała gości w hali sportowej. Tam też zaprezentowali się szkolni artyści. Wystąpili aktorzy z klasy 3a (opiekun: p. Małgorzata Frąszczak) ze spektaklem opartym na wierszach Jana Brzechwy oraz zespół taneczny prowadzony przez panie: Annę Pyszel i Kamilę Szkudlarek.

Po wspólnym spotkaniu, dzieci podzielone na grupy rozpoczęły zwiedzanie szkoły. Towarzyszyli im też rodzice, którzy z uznaniem wypowiadali się na temat nowoczesnej bazy szkoły. W salach lekcyjnych edukacji wczesnoszkolnej przedszkolacy uczestniczyli w różnorodnych atrakcyjnych zajęciach. Były oczywiście zajęcia artystyczne - muzyczne i plastyczne, niezwykłą ciekawość rozbudziła strefa nauki, ale najwięcej emocji wzbudziły nowe technologie, na które w ostrowskiej „dziewiątce” kładzie się bardzo duży nacisk. Niezwykłym przeżyciem dla małych gości była możliwość programowania robotów PHOTON i OZOBOT, „wchodzenie” do rzeczywistości rozszerzonej, animowanie płaskich kolorowanek i zabawa z tablicami interaktywnymi.

W czasie, gdy dzieci dobrze bawiły się pod opieką nauczycieli, rodzice mogli przy kawie i słodkim poczęstunku porozmawiać z dyrekcją, nauczycielami, psychologiem, pedagogiem i terapeutami. Na pożegnanie każdy uczestnik DRZWI OTWARTYCH w SP9 otrzymał drobne upominki i materiały promocyjne szkoły. Mali goście zapewniali, że nie mogą doczekać się spotkania we wrześniu.

Dokumentację filmową i fotograficzną wykonali uczniowie z Małej Szkoły Medialnej.

Inf. SP 9

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Sobota
Sierpień 2019
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Bartosza, Jerzego, Maliny