AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Jubileuszowa edycja OFTENu przed nami

Rozrywka i kultura

Znamy datę tegorocznej, jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Niezależnych. Ta wyjątkowa impreza, będąca kulturalną wizytówką Ostrowa, odbędzie się w tym roku w dniach 16-18 maja. 

OFTeN na stałe wpisał się na teatralną mapę Polski – co roku w prezentacjach konkursowych bierze udział kilkanaście zespołów teatralnych z całego kraju, reprezentujących nurt teatru niezależnego: offowego, alternatywnego, zarówno profesjonalnego jak i amatorskiego. Uczestnikami festiwalu są czołowe krajowe teatry niezależne, prezentujące różnorodne formy wypowiedzi: teatr dramatyczny, plastyczny, muzyczny, ruchu i tańca, lalkowy, plenerowy etc.

Prezentacje artystyczne mają charakter otwarty i są skierowane do mieszkańców miasta i regionu, co jest szczególnie ważne w sytuacji braku w Ostrowie stałej sceny teatralnej. Dzięki festiwalowi ostrowianie mają możność obejrzenia najciekawszych dokonań artystycznych teatru offowego z całej Polski. Warto podkreślić, że OFTeN skupia wierną publiczność, która konsekwentnie śledzi najnowsze trendy teatralne – każdą edycję festiwalu ogląda łącznie ok. 2 tys. widzów. Ponadto, w ramach imprez towarzyszących, odbywają się otwarte spotkania aktorów z jurorami i publicznością, które są okazją do debaty na temat prezentowanych form artystycznych i niesionych przez nie treści ideowych. 

Tegoroczna edycja Festiwalu będzie jednocześnie okazją do świętowania, gdyż OFTEN odbędzie się już po raz dwudziesty. Jak co roku, impreza odbędzie się w maju, tym razem będą to dni 16-18 maja. 

 

REKLAMA
Julia Latajka

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Piątek
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Alfreny, Rufina, Wincentego