Bez historii…

Tak najkrócej można skomentować niedzielny mecz w Polkowicach koszykarek TS Ostrovii. Biało-czerwone do swojego dorobku dołożyły kolejną wysoką porażkę, tym razem przegrywając 47:95.

Podobnie jak przed tygodniem z Artego, tak i tym razem rywalki Ostrovii szybko objęły prowadzenie, które później systematycznie powiększały, ani przez chwilę nie pozwalając biało-czerwonym na nawiązanie wyrównanej walki. Na każde trafienie ostrowianek zawodniczki CCC odpowiadały dwoma, prowadząc 4:2, 16:8, 32:16 i kończąc pierwszą kwartę wynikiem 34:19. W drugiej kwarcie było jeszcze gorzej – podopieczne trenera Trześniewskiego odnotowały tylko jedno trafienie z akcji, dokładając 3 punkty po rzutach wolnych i po pierwszej połowie mieliśmy wynik 60:24.

Trzecia kwarta dla koszykarskich statystyków będzie istotna o tyle, że na trzy minuty przed jej zakończeniem gospodynie uzyskały 50-punktową przewagę (79:29). Najwidoczniej jednak nie zależało im na śrubowaniu rekordów, gdyż na tym uznały swoje dzieło za zakończone, skupiając się od tego momentu skupiły się na utrzymaniu zdobytej przewagi. W ostatniej odsłonie meczu urosła ona do 52 oczek (93:41), ostatecznie jednak udany finisz biało-czerwonych pozwolił im zredukować straty do 48 punktów.

CCC Polkowice – TS Ostrovia Ostrów 95:47 (34:19, 26:5, 21:11, 14:12)

CCC: W. Gajda 21, K. Puss 17, T. Fagbenle 4, J. Leedham 8, T. Hayes 9, J. Tyszkiewicz 5, D. Owczarzak 12, A. Kaczmarczyk 10, S. Kaltsidou 9

Ostrovia: K. Jaworska 2, A. Wajler 16, E. Jackowska 6, K. Podkańska 4, A. Bilotserkivska, J. Ossowska 14, K. Joks 2, S. Nowicka 3, A. Walczak, K. Kaczmarek, M. Grzegorowska