AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

„Świetlica szkolna miejscem dla klasyki literatury dziecięcej” /video/

Nauka

13 marca w Szkole Podstawowej nr 5 im. Mieszka I odbył się międzyszkolny konkurs skierowany do uczniów młodszych klas uczęszczających do świetlic szkolnych.
Galeria zdjęć


Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów, zgłosiły się drużyny z dwunastu szkół podstawowych. Pierwsza edycja konkursu „Świetlica szkolna miejscem dla klasyki literatury dziecięcej” odbyła się w 2007 roku w Szkole Podstawowej nr 4, a jej pomysłodawcą była pani Karina Brzykcy obecnie nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 5.

Dzieci chętnie rywalizowały w konkurencjach: recytowanie fragmentu wiersza, losowanie rekwizytu i przyporządkowanie go do danego utworu oraz rozwiązywały test znajomości przeczytanych wierszy i opowiadania. W tym roku były to teksty napisane przez Jana Brzechwę, Aleksandra Fredro, Juliana Tuwima i Hannę Januszewską.

Najwięcej emocji wzbudziła recytacja wylosowanego fragmentu wiersza ponieważ dzieci wcześniej nie wiedziały jaki wiersz zaprezentuje ich drużyna. Zachętą do tej części konkursu był występ uczennicy klasy 2 a Aleksandry Kubackiej, która recytowała Danuty Wawiłow "Daktyle", występ Oli został wysoko zakwalifikowany w szkolnym konkursie "Mam talent".

Pierwszą nagrodę w kategorii klas pierwszych zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 14, natomiast w kategorii klas drugich  drużyna uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7, zwycięstwo w kategorii klas trzecich przypadło drużynie reprezentującej Publiczną Szkołę Sióstr Salezjanek. Zwycięskim drużynom zostały wręczone nagrody książkowe, które ufundowała Rada Rodziców SP nr 5.

- Dzisiejszy konkurs jest trwale wpisany w kulturalną przestrzeń naszego miasta oraz pokazuje, że czytanie dziecku jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość – mówi Karina Brzychcy.

Honorowym patronatem międzyszkolne zmagania objęła pani prezydent miasta Beata Klimek dzięki czemu trzydzieścioro sześcioro uczniów biorących udział w konkursie otrzymało drobnostki z Urzędu Miasta, które wręczył sekretarz miasta pan Andrzej Baraniak.

Konkurs promujący czytelnictwo, mające ogromny wpływ na rozwój dziecka mógł się odbyć dzięki życzliwości i pomocy dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 pani Doroty Cieśli.

Koordynatorem konkursu była pani Karina Brzykcy, a współodpowiedzialnymi za przedsięwzięcie panie Magdalena Kusińska i Grażyna Szulc.

Inf. SP 5

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Piątek
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Alfreny, Rufina, Wincentego