AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Misterium Męki Pańskiej - po raz szósty

Miasto

W sobotę 13 kwietnia w Ostrowie Wielkopolskim zaprezentowane zostanie Misterium Męki Pańskiej pt. „Dramat Jezusa”. VI Ostrowskie Misterium Męki Pańskiej rozpocznie się w Parku Miejskim o godz. 20.00 skąd ulicami miasta przejdzie i zakończy się w Konkatedrze.

Przygotowania do Misterium trwają od kilku miesięcy. Pierwsze prace nad scenariuszem rozpoczęły się we wrześniu 2018 r. W każdej edycji organizatorzy starają się by cała historia rozbrzmiewała na nowo w sercu odbiorcy dlatego co roku przedstawiona historia wygląda nieco inaczej. Obecnie trwają już próby, w których uczestniczy ponad stu aktorów-amatorów. 

– W dalszym ciągu zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, ale także całe rodziny. Nie chcemy ograniczać się do jednej grupy wiekowej. Wszyscy mogą się zaangażować – mówi Nicoletta Olejniczak, rzecznik prasowa Ostrowskiego Misterium Męki Pańskiej.

Podobnie jak w ubiegłym roku podczas Misterium pojawią się telebimy, które pozwolą dokładniej śledzić wydarzenia z ostatnich chwil życia Chrystusa odgrywane na kilku scenach.

Misterium, jako forma dramatu, scenicznej prezentacji treści biblijnych lub żywotów świętych, sięga swymi korzeniami średniowiecza. Początki nowożytnej tradycji ich odprawiania, a następnie inscenizacji, datuje się na X wiek. W XIX wieku pod koniec lat 70. ks. Henryk Kamiński wystawił po raz pierwszy w Ostrowie Wielkopolskim Misterium Męki Pańskiej. Następnie było ono wystawiana 800 razy w wielu miejscach, a świadczy o tym tablica upamiętniająca to wydarzenie znajdująca się w Seminarium Chrystusowców w Poznaniu. W 2014 roku powrócono do wystawiania Misterium Męki Pańskiej i od tego czasu odbywa się ono co roku w formie ulicznego widowiska.

Wszelkie informacje na temat Ostrowskiego Misterium Męki Pańskiej można znaleźć na stronie internetowej www.ostrowskiemisterium.pl. Organizatorem Misterium jest parafia Konkatedralna pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Piątek
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Alfreny, Rufina, Wincentego