AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

"Dzień Wagarowicza" pod bacznym okiem policji

Policja

Mając na uwadze zbliżający się Pierwszy Dzień Wiosny, który dzieci i młodzież obchodzić będą jako nieformalne święto „Dnia Wagarowicza” ostrowscy policjanci podejmą działania prewencyjne, służące zapewnieniu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Policjanci baczniejszym okiem przyglądać się będą zachowaniom młodzieży na terenie miasta i powiatu, mundurowi spotkają się też z najmłodszymi, aby porozmawiać o problemach i kwestiach związanych z bezpieczeństwem.

Policjanci w czwartek 21 marca przeprowadzą działania pod nazwą „Pierwszy Dzień Wiosny 2019”. Mundurowi będą patrolować rejony szkół i boisk, miejsca grupowania się małoletnich takie jak centra handlowe, parki, dworce oraz miejsca, w których będą odbywa się imprezy o charakterze rekreacyjnym lub rozrywkowym z udziałem dzieci i młodzieży.

Pod szczególnym nadzorem znajdą się punkty sprzedaży alkoholu pod kątem ujawniania sprzedaży alkoholu małoletnim. Mundurowi także zapewnią bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży w okolicach szkół i innych placówek oświatowych. Policjanci będą również sprawdzać  czy małoletni  nie posiadają przy sobie, bądź też nie znajdują się pod wpływem działania środków odurzających. O każdym przypadku ujawnienia małoletniego znajdującego się pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego zostanie powiadomiony Sąd Rodzinny i Nieletnich oraz opiekunowie prawni. Natomiast w stosunku do osób dorosłych, które będą podawały lub sprzedawały nieletnim alkohol zostanie wszczęte postępowania karne. Jednocześnie przypominamy, że właściciele placówek gastronomicznych i handlowych za sprzedaż alkoholu osobom nieletnim mogą stracić koncesje.

Mundurowi zaplanowali również działania profilaktyczne o charakterze edukacyjnym. Policyjni profilaktycy pojawią się w szkołach i przede wszystkim z najmłodszymi będą rozmawiali o bezpieczeństwie i pracy Policji.

Policjanci ruchu drogowego będą prowadzić kontrole stanu trzeźwości, stanu psychofizycznego oraz uprawnień młodych kierowców, a także zapewnią bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży w okolicach szkół i innych placówek oświatowych

Pomimo zwiększonej liczby policjantów, którzy będą czuwali nad bezpieczeństwem, apelujemy o rozwagę zarówno do dzieci jak i do rodziców. Aby ten dzień minął w przyjaznej atmosferze przede wszystkim należy zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa!

Źródło: www.ostrow-wielkopolski.policja.gov.pl

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli