AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Ratownicy-wolontariusze z profesjonalnym sprzętem /video/

Na Sygnale

W czwartek 21 marca w Urzędzie Miejskim prezydent Beata Klimek przekazała sprzęt ratowniczy wolontariuszom ze stowarzyszenia Szukamy i Ratujemy.
Grupa zawiązała się w ubiegłym roku w spontaniczny sposób, przy okazji obywatelskiej akcji poszukiwania zaginionego mieszkańca jednego z ostrowskich osiedli. Szybko okazało się, że tego rodzaju wsparcie profesjoalnych służb jest bardzo przydatne, o czym najlepiej świadczą kolejne akcje podejmowane przez wolontariuszy stowarzyszenia, bo w taką formę działalności szybko przekształciła się nieformalna początkowo grupa.
Obecnie Stowarzyszenie zrzesza blisko 30 wolontariuszy gotowych spieszyć z pomocą w przypadku otrzymania sygnału o zaginięciu jakiejś osoby. Dużym wsparciem w ich działaniach okazała się aplikacja na smartfona, którą opracował jeden z założycieli grupy - Błażej Busza.

- Jesteście przykładem niezwykłego stowarzyszenia, które z impetem weszło w społeczne życie Ostrowa Wielkopolskiego - mówiła prezydent Beata Klimek. - Jako prezydent miasta zobowiązałam się, że będziemy wspierać wasze działania i dzisiaj z dumą przekazuję ten sprzęt w najlepsze ręce.

Miasto zakupiło na potrzeby akcji prowadzonych przez wolontariuszy "Szukamy i Ratujemy" sprzęt wartości blisko 13 tys. zł. Wśród zakupionego sprzętu znalazły się między innymi: kamera termowizyjna, nosze oraz 10 kompletów: kombinezonów, kasków, latarek i rękawic oraz apteczki osobiste.

W ubiegłym roku grupa uczestniczyła w 6 akcjach poszukiwawczych i 3 akcjach poszukiwawczo-ratowniczych, a 8 razy udzielała pomocy zdalnej. W roku bieżącym mają już za sobą 13 akcji poszukiwawczych, 2 akcje poszukiwawczo-ratownicze, 6 pomozy zdalnych.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli