AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Jak sobie pościelesz... taki zdrowy będziesz /foto/

Zdrowie

Nadeszła wiosna, a co za tym idzie wszystko budzi się do życia. Dziś skupimy się właśnie na słowie "budzi", bo choć wraz z wiosną wzrasta u nas aktywność i znajdujemy w sobie nowe pokłady energii, to każdy z nas chciałby co rano budzić się wypoczętym i zregenerowanym. Odwiedziliśmy salon „Sleeping Expert” przy ulicy Kolejowej 41 by z Pawłem Walińskim, ekspertem w swoim fachu, porozmawiać o łóżkach, materacach i co najważniejsze – o kwestiach zdrowotnych z tego wynikających.

Galeria zdjęć


Tuba Ostrowa: Panie Pawle, jak to u Pana z jest tą wiosną? 

Paweł Waliński: O wiośnie powiedzieć mogę jedno - cieszę się, że nadeszła. Chociażby dlatego, że ludzie są bardziej optymistycznie nastawieni do życia, stają się aktywni. A jak aktywność to również zdrowie, bo ludzie aktywni najczęściej doceniają też wagę właściwego wypoczynku, a to przekłada się na ruch w moim sklepie (uśmiech). Sen to najlepszy czas dla obciążonego w ciągu całego dnia kręgosłupa. Cieszę się, gdy mogę podpowiedzieć moim klientom na jakie elementy zwrócić uwagę, by podczas snu skutecznie zregenerować kręgosłup.

TO: Płynnie zatem przeszliśmy do następnego pytania – jak możemy pomóc naszym kręgosłupom skutecznie odpocząć?

PW: Podstawą dobrej regeneracji jest nie tyle samo łóżko, co jego element strategiczny jakim jest materac. To właśnie od materaca zależy właściwe ułożenie ciała podczas snu. Rozluźnione ciało to jeden z najważniejszych czynników zapewniających zdrowy sen. Aby nasze ciało było właściwie rozluźnione, nasz materac musi idealnie dopasować się do jego kształtu. Zatem wybór materaca jest dla kręgosłupa sprawą pierwszorzędną. Właściwie dobrany materac nie może być ani za miękki ani za twardy.

TO: Znamy zatem pierwsze kryterium, ale pewnie nie jedyne?

PW: Przy omawianiu cech dobrego materaca oprócz wspomnianej twardości należy wspomnieć o takich jego cechach jak: przewiewność, rozmiar a także sprężystość. Jeśli chodzi o pierwszy z wymienionych czynników, dobry materac powinien pochłaniać wilgoć ale też ją odprowadzać na zewnątrz. Nikt z nas nie chciałby spać na zawilgoconym materacu, gdyż z czasem stanie się on siedliskiem bakterii. W dobrych materacach stosowane są antybakteryjne substancje czynne, które skutecznie zwalczają wszystko to co mogłoby być szkodliwe dla zdrowia. Jednym ze stosowanych rozwiązań są kapsułki z probiotykiem, który uwalniany jest stopniowo pod wpływem nacisku ciała. Zwalczamy w ten sposób szkodliwe alergeny w materacu. Ciekawym rozwiązaniem jest również stosowana w pokrowcach poduszek technologia anti-mite, blokująca rozwój roztoczy. Co ważne, pokrowce takie można zdejmować i prać, bez uszczerbku dla ich właściwości prozdrowotnych.

TO: Czy w takim razie sama konstrukcja łóżka ma jakieś znaczenie?

PW: Klienci mają do wyboru szeroką paletę typów łóżek: tapicerowane, drewniane, sypialnie systemowe a nawet łóżka metalowe. Przede wszystkim ważną rolę odgrywają tutaj takie elementy jak: stabilność konstrukcji, jakość użytych materiałów oraz staranność wykonania. Możemy również zamówić dla naszych klientów łóżka w dowolnych rozmiarach, zarówno pojedyncze jak i podwójne. Można też skomponować łóżka systemowe (tzw. multimodular). Dużą popularnością cieszą się w ostatnim czasie łóżka kontynentalne, składające się z systemu „podwójnych materacy”.

TO: Dużo mówiliśmy o aspektach zdrowotnych, ale ważne są również walory estetyczne.

PW: Zgadza się. Nasi klienci mają do wyboru szeroką paletę materiałów. Najchętniej wybierane są obicia szenilowe, ekoskóra, welwet, czy plecionka, a jeśli chodzi o kolorystykę, możemy zaproponować zarówno klasyczną, jak i żywe wzory, motywy kwiatowe, czy też innego typu.

TO: Dziękujemy za rozmowę, choć zapewne „dotknęliśmy” tylko tematu…

PW: Również dziękuję, zapraszam na konsultacje połączone z zakupami, do „Sleeping Expert” i życzę czytelnikom Tuby Ostrowa zdrowych snów!

 

REKLAMA
Rafał Kaczmarew

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli