AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Szkolne Święto Filmu w Radłowie

Gm. Raszków

Całonocne Święto Filmu odbyło się po raz drugi w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Radłowie. Z piątku na sobotę, 22/23 marca w szkole zebrało się ponad pięćdziesięciu młodych kinomanów należących na co dzień do koła teatralno-filmowego ,,Klaps Klops’’ i ,,Nołnejm’’.

Galeria zdjęć


Spotkanie obfitowało w najróżniejsze aktywności okołofilmowe. W programie znalazło się spotkanie z szefową kina Komeda, Ewą Smolińską, która chętnie odpowiadała na pytania dotyczące jej pasji, gustu filmowego, ulubionych twórców. Był również czas na podsumowanie wcześniejszych działań, m.in. odbył się pokaz filmów stworzonych przez uczniów kilka miesięcy temu podczas warsztatów animacji poklatkowej.

O północy odbyły się warsztaty plastyczne - rysowanie węglem odwróconą techniką. Prowadzącą była Karola Glasner z Biblioteki Pedagogicznej w Koninie. Niezwykle emocjonujące okazały się rozgrywki w aplikacji Kahoot. Młodsi uczestnicy rozpoznawali tytuły filmów na podstawie kadrów, a starsi wykazali się znajomością polskich aktorów. Dla najlepszych znawców były nagrody.

Organizacja Szkolnego Święta Filmu jest jednym z elementów realizacji projektu ,,Filmoteka Szkolna. Akcja’’. Duża frekwencja uczestników oraz ich entuzjazm świadczą o tym, że film stanowi wspaniałą inspirację do twórczych działań i niebanalnych spotkań.

Inf. Ilona Szczucka

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli