AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Ogólnopolski Dzień Sołtysa

Gm. Raszków

W nadzielę 17 marca w Łowiczu, w zorganizowanym przez Kancelarię Premiera spotkaniu uczestniczyli Sołtys wsi Janków Zaleśny Dorota Moraś oraz Sołtys wsi Jaskółki Jarosław Domagała. Wszystkim sołtysom z gminy Raszków życzenia złożył również burmistrz Jacek Bartczak.

Uroczystości  w Łowiczu rozpoczęły się o godz. 12 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji mszą świętą, którą odprawił biskup Andrzej Dziuba. Celem eventu było integrowanie środowisk wiejskich i miałomiasteczkowych, prowadzące do rozwoju tych obszarów i poprawę życia na wsi. Gospodarzem uroczystości był Starosta Łowicki Marcin Kosiorek. Wśród zaproszonych gości na uroczystości znaleźli się premier Mateusz Morawiecki oraz m.in. minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski oraz  sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Andżelika Możdżanowska.

Obecnie w gminie Raszków odbywają się zabrania, na których Burmistrz Gminy i Miasta Raszków Jacek Bartczak w podziękowaniu za integrację lokalnej społeczności wręcza sołtysom dyplomy uznania. Specjalne podziękowania i życzenia z okazji Dnia Sołtysa burmistrz przekazał sołtysom poszczególnych miejscowości na sesji Rady Gminy i Miasta Raszków w dniu 28 marca.

Inf. Ilona Szczucka

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli