AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

"Arabski sen" zawita do Ostrowa

Rozrywka i kultura

Ostrów Wielkopolski odwiedzi Tanya Valko, autorka powieści o tematyce arabskiej oraz azjatyckiej. Tym razem będziemy mogli dowiedzieć się nieco więcej o jej najnowszej książce „Arabski sen”.

Spotkanie będzie promocją powieści "Arabski syn”, która jest kolejną częścią bestsellerowej orientalnej sagi. Autorka opowie o krajach Orientu, w których spędziła ponad 20 lat. Muzułmański świat obecnie zajmuje umysły coraz większej ilości ludzi, ze względu na arabski terroryzm oraz milionowe uchodźstwo, które zalało Europę. Tanya Valko porusza te tragiczne tematy w swoich powieściach.

– Najbardziej intrygujące u Valko jest mówienie bez ogródek o kobietach i dzieciach, ofiarach arabskiej wiosny, kalifatu oraz pseudo Państwa Islamskiego. Tanya ukazuje Polki wśród bogactwa i nędzy Bliskiego Wschodu, na salonach i w obozach dla uchodźców. Jej spotkania cieszą się zawsze ogromną frekwencją – opowiadają organizatorzy.

Akcja powieści toczy się na Bliskim Wschodzie − w Syrii, Arabii Saudyjskiej, Katarze, Emiratach Arabskich, Libanie i Jordanii. Świat niesamowitego bogactwa i władzy, ale też nędzy i rozpaczy. Życie na salonach i w obozie dla uchodźców, w nowoczesnych stolicach wielkich mocarstw i w Rakce, stolicy kalifatu. Powracają znani i lubiani bohaterowie: kobiety z rodu Salimich − Dorota oraz jej dwie córki, Marysia i Daria, a także ich mężczyźni − Hamid Binladen i dżihadi John. 

Spotkanie odbędzie się 08.04 o godz. 18:00 w czytelni Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

 

 

REKLAMA
Julia Latajka

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli