AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Ostrowskie Targi Pracy

Powiat

W czwartek 4 kwietnia na terenie ostrowskiego Zespołu Szkół Usługowych odbyły się Targi Pracy, zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy pod patronatem Starosty Ostrowskiego.

Galeria zdjęć


Podczas targów kilkudziesięciu pracodawców oferowało ponad 740 miejsc pracy. Targi cieszyły się sporym zainteresowaniem, o czym świadczyła spora kolejka utworzona na kilkanaście minut przed otwarciem targów przez ostrowian zainteresowanych ofertą pracodawców.

- Targi służą temu, żeby w jednym czasie w jednym miejscu spotykały się dwie strony – mówi Hanna Kornacka-Pawlak dyrektor ostrowskiego PUP – Owszem mamy na terenie powiatu niskie bezrobocie, na poziomie 2,8 %, ale jest to około 2 tysięcy zarejestrowanych bezrobotnych co pokazuje, że nadal mamy osoby, które poszukują pracy.

Jak dodaje dyrektor Kornacka-Pawlak, targi to również okazja dla osób, które poszukują innej pracy. Podczas tej imprezy można było poznać ofertę ostrowskich firm i znaleźć nowego pracodawcę. Oprócz ofert pracy osoby odwiedzające w czwartek halę ZSU mogły zapoznać się propozycjami szkoleń, kursów i staży, a także uzyskać porady specjalistów z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego, Powiatowej Inspekcji Pracy, czy Wydziału Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Miejskiego.

Targi Pracy odbywają się co roku wiosną, co związane jest z faktem wzrostu w tym okresie ofert pracy. Osoby, które nie mogły dotrzeć do Zespołu Szkół Usługowych mogą zapoznać się z prezentowanymi ofertami w Powiatowym Urzędzie Pracy na ul. Wolności 29.

REKLAMA
Henryk Janusz Olkiewicz

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli