AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Targi Edukacyjne w Wysocku Wielkim

Gm. Ostrów Wlkp

Każdego roku przed wyborem szkoły średniej, ponadgimnazjalnej staje wielu młodych ludzi. Aby choć trochę ułatwić im ten trudny krok w przyszłość, gmina Ostrów Wielkopolski postanowiła zorganizować Targi Edukacyjne. Tegoroczne, drugie odbyły się pod hasłem „Albo znajdziemy drogę, albo sami ją wytyczymy”

W życiu każdego młodego człowieka przychodzi moment, gdy musi on dokonać wyboru dalszej formy kształcenia. Nie zawsze jest to łatwa decyzja. Uczniowie często borykają się z pytaniami jaką szkołę wybrać, jaki kierunek i czy dokonany wybór jest właściwy? Na te pytania, odpowiedź mogą znaleźć podczas Targów Edukacyjnych gminy Ostrów Wielkopolski. Druga edycja targów odbyła się 22 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Wysocku Wielkim. Oficjalnego otwarcia dokonali wójt gminy Piotr Kuroszczyk, przewodniczący rady powiatu Piotr Walkowski oraz dyrektor szkoły podstawowej w Lamkach Małgorzata Konrad. Podczas Targów swoje propozycje zaprezentowało aż 12 szkół:
> Zespół Szkół Transportowo - Elektrycznych Centrum Kształcenia Ustawicznego,
> Zespół Szkół Technicznych ZST,
> Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego Przygodzice,
> Zespół Szkół Ekonomicznych,
> Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych,
> Zespół Szkół Usługowych,
> I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kompałły i Wojciecha Lipskiego,
> II Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Reymonta,
> III Liceum Ogólnokształcące,
> Liceum Ogólnokształcące Spółdzielni Oświatowej,
> Liceum Ogólnokształcące Sióstr Salezjanek im. Piątki Poznańskiej,
> Sieć Szkół Rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Dodatkowo swoje stoiska wystawiły Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna w Ostrowie Wielkopolskim oraz Młodzieżowe Centrum Kariery OHP.

Szkoły prześcigają się propozycjami dla uczniów. Jedne kuszą tradycją inne nowoczesnymi metodami kształcenia a jeszcze inne własnym zapleczem socjalnym :
- Jesteśmy zespołem szkół, mamy bardzo bogatą ofertę edukacyjną. Oferujemy kierunki zarówno mundurowe jak i cywilne. Zatrudniamy kadrę specjalistyczną nauczycieli kierunków ogólnokształcących, zawodowych oraz mundurowych. Nowością są kierunki: technik weterynarii, animator fitness oraz klasa ratowniczo-strażacka. Posiadamy bogatą ofertę kursów: kurs ochraniarski, kurs płetwonurka, ratownika medycznego oraz kursy zawodowe typu: sieczkarnia czy kombajn. Posiadamy internat, własną stołówkę, strzelnicę, sportowy kompleks wielowymiarowy. Nasza szkoła współpracuje z wszystkimi służbami mundurowymi - tak o swojej szkole mówią nauczycieli języka polskiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach, panie Justyna Ligocka oraz Alicja Walendowska.

Oferty szkół są bardzo bogate. Są uczniowie, którzy wiedzą czego oczekują i co chcą robić w życiu. Dla tych młodych osób wybór szkoły jest zdecydowanie łatwiejszy. Ci, którzy jeszcze nie wybrali, kim chcą być w życiu mogą skorzystać z propozycji liceów ogólnokształcących.
- I Liceum Ogólnokształcące jest otwarte na uczniów. Szkoła daje szanse na samorealizację, rozwija kreatywność. Uczniowie mogą uczestniczyć w wielu projektach edukacyjnych, co w przyszłości będzie potrzebne na rynku pracy. W szkole panuje miła atmosfera, bardzo dobre relacje z nauczycielami, co dla uczniów jest bardzo ważne. To szkoła z tradycjami. Zadaniem nauczycieli jest wskazywanie uczniom życiowej drogi. – mówi Małgorzata Lucińska, nauczyciel w ILO.

Inne szkoły oprócz profesjonalnej kadry i znakomitej atmosfery kuszą prestiżowymi imprezami takimi jak Ostrowski Festiwal Smaku czy Festiwal Stylu i Urody, które organizują.
- Zespół Szkół Usługowych to szkoła, która ma rewelacyjnie przygotowaną kadrę oraz bardzo dobrze wyposażone pracownie zawodowe. Z nami uczniowie praktycznie nauczą się zawodu, będą mogli poszerzyć i doskonalić swoją wiedzę zdobytą w szkole, na praktykach i stażach zawodowych zagranicznych. Uczniowie mogą także rozwijać swoje talenty i zainteresowania zarówno artystyczne jak i sportowe. Szkoła jest współorganizatorem Ostrowskiego Festiwalu Smaków oraz Festiwalu Stylu i urody – mówi Halina Burdosz, nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół Usługowych.

Decyzja wyboru szkoły średniej nie należy do najłatwiejszych. Czasami warto ją skonsultować z wychowawcą, rodzicami lub psychologiem. Przed ostatecznym wyborem należy się zastanowić co lubi się robić, jakie są ulubione przedmioty szkolne, czego się chętnie uczymy i czym interesujemy. Czasami pasje i hobby mogą znacznie ułatwić podjęcie decyzji. Warto słuchać siebie.

Źródło: www.igo-info.pl

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Piątek
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Dionizji, Leontyny, Mikołaja