AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

II Igrzyska Przedszkolaka w Dziewiątce

Nauka

W czwartek 4 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się „II Igrzyska Przedszkolaka w Dziewiątce”.

W zawodach wzięły udział najstarsze grupy dzieci z ostrowskich przedszkoli nr 9, 15 i 17. Każda z drużyn przedszkolnych reprezentowana była przez dziesięciu zawodników. Zadaniem pozostałej część grup było aktywne kibicowanie i dopingowanie sportowców ze swojego przedszkola.

Dzieci do prezentacji wyprowadziły koszykarki Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka”. Następnie odbyła się część artystyczna, w której uczniowie w rzymskich strojach wprowadzili przedszkolaków w świat igrzysk. Nie zabrakło również występu grupy tanecznej, prowadzonej przez Kamilę Szkudlarek i Annę Pyszel.

Tuż przed rozpoczęciem zmagań sportowych Igrzyska oficjalnie otworzyła dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 – Justyna Uciechowska. Zawody rozegrane zostały w atrakcyjnej formie wyścigów rzędów, które wywoływały ogromne emocje zarówno wśród zawodników, jak i kibiców. Różnorodne konkurencje nie pozwoliły nawet na chwilę nudy! Sportowcy otrzymali pamiątkowe medale, a kibice nagrodzeni zostali odznakami „Super Kibic”. Ponadto wszyscy uczestnicy dostali napoje.

Przedszkolaków podczas sportowych zmagań dopingowali zaproszeni goście: kierownik Referatu Sportu UM – Danuta Skrzypczak oraz dyrektorzy przedszkoli biorących udział w przedsięwzięciu – Grażyna Kołacka, Małgorzata Olejniczak-Hyla oraz Beata Kosar.

Koordynatorami przedsięwzięcia byli nauczyciele SP 9: Urszula Kupczyk oraz Maciej Staszak, a nad bezpiecznym przeprowadzeniem zawodów czuwali pozostali nauczyciele wychowania fizycznego.

Podczas oficjalnego zakończenia igrzysk grupy sportowców otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale oraz piłki, które wręczyły: Danuta Skrzypczak oraz dyrektor Justyna Uciechowska.

- To zawody, które stworzyli i zaproponowali nauczyciele wychowania fizycznego, po to aby pasje sportowe rozwijać już u najmłodszych. Myślę, że jest to bardzo dobry pomysł, a dzieci bardzo chętnie biorą udział w zawodach. Przedszkolaki są radosne, a strefa kibica tętni życiem. Podziękowania dla koordynatorów przedsięwzięcia pani Urszuli Kupczyk i pana Macieja Staszaka za świetne przygotowanie i prowadzenie imprezy – podsumowała imprezę dyrektor Justyna Uciechowska.

Za rok „III Igrzyska Przedszkolaka w Dziewiątce”, na które już dzisiaj serdecznie w imieniu organizatorów zapraszamy!

Inf. Maciej Staszak /SP9/

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Piątek
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Alfreny, Rufina, Wincentego