AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

VI Ostrowskie Misterium Męki Pańskiej

Miasto

W sobotę 13 kwietnia zaprezentowane zostanie VI Ostrowskie Misterium Męki Pańskiej pt. „Dramat Jezusa”. Misterium rozpocznie się w Parku Miejskim o godz. 20.00 skąd ulicami miasta przejdzie do konkatedry.

Przygotowania do misterium trwają od kilku miesięcy. Pierwsze prace nad scenariuszem rozpoczęły się we wrześniu 2018 r. W każdej edycji organizatorzy starają się by cała historia rozbrzmiewała na nowo w sercu odbiorcy dlatego co roku przedstawiona historia wygląda nieco inaczej.

- Misterium odbywa się przy sporym zaangażowaniu ludzi świeckich. W próbach bierze udział ponad 100 aktorów-amatorów, a za przygotowania odpowiedzialne jest kilkadziesiąt osób – podkreśla Nicoletta Olejniczak, rzecznik prasowa misterium. - Ponadto, podobnie jak w ubiegłym roku, w misterium zagrają osadzeni z Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim.

Podczas misterium pojawią się telebimy, które pozwolą dokładniej śledzić wydarzenia z ostatnich chwil życia Chrystusa odgrywane na kilku scenach.

Misterium, jako forma dramatu, scenicznej prezentacji treści biblijnych lub żywotów świętych, sięga swymi korzeniami średniowiecza. Początki nowożytnej tradycji ich odprawiania, a następnie inscenizacji, datuje się na X wiek. W XIX wieku pod koniec lat 70. ks. Henryk Kamiński wystawił po raz pierwszy w Ostrowie Wielkopolskim Misterium Męki Pańskiej. Następnie było ono wystawiana 800 razy w wielu miejscach, a świadczy o tym tablica upamiętniająca to wydarzenie znajdująca się w Seminarium Chrystusowców w Poznaniu. W 2014 roku powrócono do wystawiania Misterium Męki Pańskiej i od tego czasu odbywa się ono co roku w formie ulicznego widowiska.

Wszelkie informacje na temat Ostrowskiego Misterium Męki Pańskiej można znaleźć na stronie internetowej www.ostrowskiemisterium.pl. Organizatorem Misterium jest parafia Konkatedralna pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli