Porażki na koniec zmagań

Niedziela była ostatnim dniem zmagań młodzieżowych drużyn koszykarskich i nie był to dzień udany dla ostrowskich drużyn. Dziewczęta z Olimpijczyka jednak już w sobotę zapewniły sobie awans do półfinału U14, natomiast juniorzy Kaspro na półfinałach zakończyli walkę w rozgrywkach U18.

W meczu z gospodyniami turnieju U14 PTK Pabianice, którego stawką było 1. miejsce w grupie, koszykarki Olimpijczyka uległy wyraźnie rywalkom przegrywając 33:70. Tym samym zakończyły turniej na 2. miejscu, a o tym z kim i gdzie rozegrają półfinały dwoeimy się we wtorek.

PTK Pabianice – Olimpijczyk Ostrów Wlkp. 70:33 (18:6, 16:13, 20:5, 16:9)

Juniorzy Kaspro w niedzielę raz jeszcze otrzymali srogą lekcję, a tym razem w roli "profesorów" wystąpili ich koledzy z Trefla Sopot, którzy wygrali wszystkie cztery kwarty, rozstrzygając losy meczu już przed przerwą.

UKS Kaspro Ostrów – Trefl Sopot 112:65 (13:32, 15:29, 13:24, 24:27)