Grały ligi okręgowe

To nie był udany weekend drużyn powiatu ostrowskiego grających w ligach okręgowych. Ze zwycięstw cieszyli się tylko kibice w Odolanowie i w Czekanowie oraz 4 z 10 zespołów B-klasy.

Liga Międzyokręgowa

W sobotę Odolanovia zgodnie z oczekiwaniami odprawiła z bagażem 5 bramek Białego Orła Koźmin. Wszystkie gole odolanowianie zdobyli w pierwszej połowie – festiwal strzelecki rozpoczął w 22 minucie Daniel Bąk, chwilę później podwyższając na 2:0. Dwukrotnie bramkarza gości pokonał również Mikołaj Marciniak, a na trzy minuty przed przerwą bramkę numer 5 zdobył Jakub Bąk. Koźminianie honorową bramkę zdobyli w 85 minucie ustalając wynik meczu na 5:1.

W tej sytuacji przed szansą na powiększenie przewagi nad strefą spadkową stanęli piłkarze Piasta Czekanów. Powiatowe derby na boisku w Raszkowie czekanowianie rozstrzygnęli już w 5 minucie, zdobywając pierwszą i jedyną bramkę w tym meczu (Tomasz Ulichnowski) i choć wygrana nie dała im awansu w tabeli, to nad Białym Orłem powiększyli przewagę do 9 punktów.

Kaliska Klasa Okręgowa

LKS Czarnylas w wyjazdowym meczu na szczycie z GKS-em Rychtal miał szansę na zredukowanie strat do wicelidera. Zdobyta już w 4 minucie bramka przez Sebastiana Wasielę znacznie przybliżyła LKS do celu, ale gospodarze zdobyli „bramkę do szatni”, która ustaliła wynik meczu na 1:1 i utrzymała status quo.

Podział punktów w meczu bezpośrednich rywali mogła wykorzystać Barycz Janków Przygodzki, ale w Brzezinach piłkarze z Jankowa natrafili na twardy opór miejscowej Olimpii i oni również musieli zadowolić się podziałem punktów po remisie 2:2.

A-klasa

W grupie 1 mecz Ogniwa Łąkociny z LZS-em Godziesze przeniesiony został na Wielką Sobotę, a le i tak Ogniwo wzbogaciło się o 3 punkty, a to za sprawą weryfikacji wyniku meczu z Żakami Taczanów sprzed tygodnia. W zespole Żaków wystąpił bowiem zawodnik nie, który nie potrafił potwierdzić swojej toższamości, w związku z czym  Wydział Gier i Ewidencji Kaliskiego OZPN orzekł walkower na rzecz Ogniwa. W grupie 2 OKS Ostrów przegrał na własnym boisku z Sokołem Świba 2:4, co kosztowało ostrowian spadek z 3 na 5 miejsce. Nie zachwycił również zespół rezerw Ostrovii, który z meczu z Sulmirczykiem Sulmierzyce przywiózł tylko 1 punkt po bezbramkowym remisie.

B-klasa

W grupie 1 zwycięstwo odniósł tylko LKS Gorzyce Małe wygrywając 2:1 w Daniszynie. Pozostałe zespoły przegrały swoje mecze, a największą klęskę 0:8 poniósł KUKS Zębców z Sokołem Chwaliszew.

Dla odmiany w grupie 2 tylko Wtórkowianka podzieliła się punktami z KS-em Kamień remisując 2:2. Prowadzący tercet Iskra-Prosna, Orzeł i Huragan solidarnie pokonały swoich rywali.