AKTUALNOŚCISportPiłka nożnaŻużelKoszykówkaPiłka ręcznaLekkoatletykaTenis stołowySiatkówkaPozostałe sporty

Powalczą o mistrzostwo - w Ostrowie /video/

Piłka ręczna

Już w najbliższy piątek juniorzy młodsi KPR Ostrovia wezmą udział w finałowym turnieju Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Juniorów. Co ważne, wystąpią w nim w roli gospodarzy. Miasto wsparło starania Klubu o organizację turnieju.
REKLAMA

– Trzech pozostałych uczestników to miasta mające swoje drużyny w rozgrywkach Superligi i uznane marki na krajowej mapie szczypiorniaka. To jednak ostrowska propozycja otrzymała akceptację Związku Piłki Ręcznej w Polsce – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Od momentu uzyskania awansu do najlepszej czwórki zespołów juniorów młodszych w Polsce Klub starał się o organizację turnieju Final 4. Walczył skutecznie – impreza odbędzie się w naszym mieście 24 i 25 maja.

Finałowe granie rozpocznie się już w najbliższy piątek, a mecze rozgrywane będą w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 14 przy ulicy Krotoszyńskiej. Wystąpią w nim cztery najlepsze zespoły w tej kategorii w kraju -  Energa Wybrzeże Gdańsk, MTS Kwidzyn, PGE Vive Kielce i KPR Ostrovia.

- Wyniki naszych drużyn pokazują, że ostrowska piłka ręczna jest cały czas mocno w grze. Rok temu zabrakło nam trochę szczęścia i zespołowi juniorów nie udało się wywalczyć medalu, jednak dostanie się do grona czterech najlepszych drużyn w kraju już jest ogromnym osiągnięciem. Tegoroczny awans potwierdza prymat ostrowskiego szkolenia młodych piłkarzy ręcznych. Kluby z Kielc i Gdańska to wielokrotni mistrzowie kraju, a ostrowianie w niczym nie ustępują swoim rówieśnikom. Tego typu turniej to świetne przetarcie przed kolejnymi etapami kariery dla młodych zawodników, ale także znakomita promocja naszego miasta – podkreśla prezydent Ostrowa.

W Ostrowie już rok temu pokazano niemałe umiejętności w organizacji turnieju. Kolejny wybór naszego miasta to pochodna tych rozgrywek.

- Naszą propozycję poparliśmy jakością ubiegłorocznego turnieju. Pokazaliśmy, że potrafimy organizować sportowe imprezy na najwyższym poziomie i mam nadzieję, że również tym razem turniej będzie na miarę naszych wyobrażeń. To dla nas ogromne wyróżnienie, ale też wielka odpowiedzialność. Związek Piłki Ręcznej w Polsce kolejny raz obdarzył nas zaufaniem, ale uważam, że ze wsparciem Miasta pokażemy się z jak najlepszej strony – podkreśla Marek Śliwiński, radny miejski od lat związany z ostrowskim szczypiorniakiem.

- To dla nas duże wyzwanie, którego nie moglibyśmy podjąć bez wsparcia ze strony Miasta, za co serdecznie pani prezydent dziękuję. Mieliśmy bardzo mało czasu – w niedzielę drużyna wywalczyła awans, a w środę rano w Związku musieliśmy złożyć wniosek o organizację finału. Najważniejszy jest jednak efekt i to, że będziemy mogli emocjonować się rozgrywkami na najwyższym młodzieżowym poziomie. Już dziś zapraszam wszystkich kibiców szczypiorniaka do Szkoły Podstawowej nr 14 – zachęca Paweł Staszak, prezes KPR Ostrovia.

Zapytani o szanse zespołu jego trenerzy uważają, że są one bardzo wyrównane, a fakt gry na swoim boisku może przynieść młodym ostrowskim zawodnikom sporo korzyści.

- Gramy dla kibiców. Sport jest piękny, kiedy oglądają i dopingują nas kibice. To również nagroda dla chłopaków, móc swój ostatni turniej w tej kategorii rozegrać właśnie w swoim mieście, przed swoimi bliskimi. Jestem przekonany, że hala będzie zapełniona – uważa Rafał Stempniak, trener zespołu.

- Dla chłopców rozpoczynających tak naprawdę przygodę z piłką ręczną to wielkie przeżycie. Turniej 1/8 finału rozgrywany był również w Ostrowie i drużyna zagrała bardzo dobrze, więc i tym razem własna publiczność nie powinna ich paraliżować – dodaje trener Maciej Nowakowski.  

Finałowy turniej rozpocznie się w najbliższy piątek o godzinie 15.30 meczem drużyn z Kwidzyna i Gdańska. Oficjalne otwarcie zaplanowano na godzinę 17. O 18 Ostrovia zagra mecz z Kielcami.

- Cały sezon ciężko przepracowaliśmy. Trenerzy poświęcali nam dużo uwagi. Morale jest dobre, chcemy wygrywać i będziemy o to mocno walczyć – zapewnia Łukasz Wołowicz, kapitan zespołu.

 

Hala Sportowa Szkoły Podstawowej nr 14

 

24.05.2019 r. (piątek)

 

15.30

Energa Wybrzeże GdańskMTS Kwidzyn

17.00 - otwarcie turnieju

18.00

KPR OstroviaPGE Vive Kielce

 

25.05.2019 r. (sobota)

 

12.00  mecz o III miejsce

14.00 mecz o I miejsce

15.45 ceremonia zakończenia

 

 

 

Artur Kołaciński

Biuro Prasowe UM

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Piątek
Luty 2020
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Ludomira, Makarego, Wiliany