AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Powiatowy Dzień Strażaka

Straż Pożarna

Na ostrowskim Rynku odbyły się uroczystości związane z Powiatowym Dniem Strażaka. Była defilada, medale i awanse na wyższe stopnie oraz życzenia i miłe słowa dla przedstawicieli służby, która niezmiennie cieszy się największym uznaniem społecznym.

Imieniny św. Floriana patrona wszystkich strażaków to dzień, w którym świętują służby pożarnicze. Powiatowe obchody odbyły się w sobotę 18 maja 2019 r. Tradycyjną areną obchodów był ostrowski Rynek, miejsce nieprzypadkowe, wybrane dla podkreślenia szczególnego charakteru uroczystości. Obchody poprzedziła Msza św. w kościele garnizonowym w intencji strażaków i ich rodzin oraz nieżyjących strażaków.

zdjecie

Tradycją ostrowską jest także fakt, że wspólnie świętowali druhowie formacji ochotniczych i zawodowych. Na ostrowskim Rynku strażacy zaprezentowali sprzęt, którym dysponują m.in. najnowszy nabytek wielozadaniowy wóz bojowy, jeden z dwóch w Wielkopolsce oraz specjalistyczną cysternę. Ten pierwszy pojazd kosztował ok. 1,7 mln zł, a w jego zakupie partycypowały także lokalne samorządy.

zdjecie

„Wizerunek polskiego strażaka cieszy się społecznym zaufaniem. Ten pozytywny obraz straży pożarnej kształtują funkcjonariusze państwowej straży pożarnej i ochotniczych straży pożarnych. Dla każdego strażaka to satysfakcja i duma. To efekt i zasługa pracy wielu pokoleń. To jednocześnie zobowiązanie wobec społeczeństwa, bo zaufanie społeczne nie jest nam przypisane, ani dane raz na zawsze’’ -  powiedział Komendant PSP w Ostrowie Jacek Wiśniewski.

zdjecie

W ub. roku jednostki ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu były dysponowane do ponad 2260 zdarzeń. Tylko w jednej czwartej były to przypadki gaszenia pożarów, pozostałe wyjazdy dotyczyły reagowania na inne miejscowe zagrożenia, czy usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Jednostka PSP w Ostrowie liczy 105 funkcjonariuszy i dysponuje 20 pojazdami, specjalistycznymi. Na terenie Powiatu Ostrowskiego działa także 98 jednostek OSP, 14 z nich należy do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.

zdjecie

- „W imieniu swoim własnym, ale także wszystkich samorządowców Powiatu Ostrowskiego składam serdeczne podziękowanie za to, że zawsze możemy na Was liczyć. Za to, że nigdy nie odmówicie potrzebującym. Jesteście ludźmi, którzy zostawiają swoją rodzinę porzucają zajęcia hobby, aby spieszyć na pomoc bliźniemu. Komendant z dumą mówił o nowoczesnym sprzęcie. Tak to wielka sprawa! Jednak gdyby nie Wy byłyby to tylko zwykłe maszyny. Dlatego dziękujemy za doskonalenie, za merytoryczną wiedze i życzymy, a abyście każdego dnia szczęśliwe wracali do swoich bliskich’’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

zdjecie Podczas uroczystości wręczono odznaczenia druhom z OSP. Medale „Za zasługi dla pożarnictwa’’ otrzymali: „Złoty’’ Ryszard Adamek i Wademar Łyskawa, „Brązowy’’ Sławomir Uciechowski i Paweł Gabryś. Medal „Sempre Vigilant’’ przyznano Marianowi Waliszewskiemu.

zdjecie

Medale Zasłużony dla Rozwoju i Ochrony Przeciwpożarowej Powiatu Ostrowskiego otrzymali: Tomasz Woźniak, Wiesław Janoś, Andrzej Pańczyszyn oraz Jerzy Garczarek.

zdjecie

Grzegorz Banaszak z Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu w asyście Komendanta Powiatowego PSP wręczyli także wyróżnienia i akty mianowania na wyższe stopnie dla strażaków z ostrowskiej jednostki PSP.

W uroczystościach wzięłi także udział: Poseł Na Sejm Tomasz Ławniczak, Burmistrzowie i Wójtowie Gmin Powiatu Ostrowskiego, szefowie służb i instytucji. Władze Powiatu Ostrowskiego reprezentował także Grzegorz Finke Wiceprzewodniczący Rady Powiatu.

Źródło: www.powiat-ostrowski.pl

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Niedziela
Czerwiec 2020
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Ariadny, Jarosława, Roberta