Dali z siebie wszystko. W sobotę z Kwidzynem o brąz

Piłka ręczna

Juniorzy KPR Ostrovii zostawili na parkiecie krew pot i łzy. Przez większość półfinału z PGE Vive Kielce prowadzili, ostatecznie jednak musieli uznać wyższość rywali przegrywając 32:33 i w sobotę zagrają o brązowe medale z MTS Kwidzyn.

Początek meczu był w wykonaniu ostrowian wprost wymarzony. W pierwszej akcji objęli oni prowadzenie, a w ciągu kilku minut odskoczyli rywalom na 4 bramki prowadząc 6:2. Po okresie wyrównanej gry kolejny szturm biało-czerwonych sprawił, że ich przewaga urosła do 9 bramek (14:5). Podopieczni trenera Stempniaka dobrze bronili i imponowali skutecznością i choć utknęli nieco na 14 bramkach, pozwalając rywalom zbliżyć się na 14:8, to 6-bramkową przewagę udało im się utrzymać do końca pierwszej połowy zakończonej wynikiem 17:11.

Pierwszych 5 minut drugiej połowy nie zwiastowało nieszczęścia, a przewaga Ostrovii oscylowała wokół 6-7 bramek. Przy wyniku 21:14 gospodarze „podali tlen” rywalom – następujące po siebie dwie kary dwuminutowe i nerwowość w akcjach ofensywnych sprawiły, że kielczanie zdobyli 5 bramek z rzędu zbliżając się na 21:19. W końcu nastąpiło przełamanie, a w 47 minucie biało-czerwoni odskoczyli na 4 bramki (26:22). Radość kibiców trwała krótko, gdyż chwilę później rywale znów zbliżyli się na 26:24, by na 10 minut przed końcem meczu osiągnąć upragniony remis (28:28). Chwilę później dwuminutową karę i czerwoną kartkę otrzymał waleczny i bramkostrzelny Marcel Pawlak, co pozwoliło gościom objąć prowadzenie i choć w ostatniej minucie ostrowianie dwukrotnie mieli szanse by doprowadzić do rzutów karnych, to jednak piłka nie wpadła do bramki Vive i to kielczanie zagrają o złote medale z Wybrzeżem Gdańsk.

Wcześniejszy półfinał miał równie dramatyczny przebieg – w nim przez większość meczu Wybrzeże prowadziło z MTS-em Kwidzyn, by w końcówce roztrwonić 8-bramkową przewagę i dopiero w rzutach karnych gdańszczanie rozstrzygnęli losy meczu na swoją korzyść.

KPR Ostrovia Ostrów – PGE Vive Kielce 32:33 (17:11)

Energa Wybrzeże Gdańsk – MTS Kwidzyn 28:28 k. 2:0 (19:14)

Mecz o III miejsce odbędzie się o godzinie 12:00, a finał o 14:00. Wszystkie mecze rozgrywane są w hali przy ul. Krotoszyńskiej.