Brąz dla Kwidzyna, Ostrovia znów 4

Piłka ręczna

W meczu o brązowe medale Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych MTS Kwidzyn pokonał KPR Ostrovię 32:24, tym samym młodzi zawodnicy z Ostrowa powtórzyli sukces swoich starszych kolegów sprzed roku kończąc mistrzostwa na 4 miejscu.

Sobotni mecz pokazał jak wiele sił i energii młodzi ostrowianie włożyli w piątkową walkę o finał. Tych sił zabrakło w drugiej połowie, w której zespół z Kwidzyna przejął kontrolę nad meczem, zasłużenie zdobywając trzecie miejsce na podium.

Mecz rozpoczął się od wymiany ciosów, ale z czasem zarysowała się przewaga ostrowian, którzy uzyskali 4-bramkową przewagę (5:1). Goście w kilka minut odrobili straty zbliżając się na 1 bramkę (6:5). Ostrowianie raz jeszcze odskoczyli na 2 gole (8:6), później jednak skuteczną ofensywę przeprowadzili kwidzynianie zdobywając 3 bramki z rzędu i obejmując prowadzenie (9:10). Wydawało się, że podwójne wykluczenie w zespole gości pozwoli biało-czerwonym odbudować przewagę, tymczasem to rywale mimo gry w osłabieniu zdobyli kolejną bramkę (9:11) i dopiero rzut karny dla Ostrovii, zamieniony na gola dał przełamanie przestoju. Paradoksalnie, gdy już MTS grał w komplecie ostrowianie zdobyli dwie szybkie bramki doprowadzając do remisu 12:12. Wynik ten utknął jednak w miejscu i choć wydawało się, że i tym razem w przełamaniu pomoże rzut karny, to jednak Łukasz Wołowicz nie zdobył trzynastej bramki i pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Początek drugiej połowy, mimo dwukrotnej gry w przewadze ostrowian, po raz kolejny lepiej rozegrali goście oddalając się na 13:15. Czary goryczy dopełnił kolejny niewykorzystany rzut karny. Twarda gra MTS-u w obronie i łatwe dochodzenie do sytuacji strzeleckich pozwoliły rywalom przy wyrównanych siłach podwoić swoją przewagę (14:18). Trener Stempniak próbował ratować sytuację biorąc czas, ale nie wyhamowało to impetu kwidzynian, którzy w kolejnych akcjach uciekli z wynikiem na 14:20. Trzykrotnie ostrowianie zbliżali się na 4 bramki i za każdym razem rywale odzyskiwali 6-bramkowe prowadzenie. W końcowych minutach biało-czerwoni próbowali jeszcze szansy w agresywnej obronie na całym parkiecie, ale i to nie przyniosło przełamania. Ostatecznie MTS pokonał Ostrovię 32:24 zasłużenie zdobywając brązowe medale Mistrzostw Polski.

KPR Ostrovia Ostrów – MTS Kwidzyn 24:32 (12:12)

Ostrovia: Łukasz Wołowicz 9, Dawid Molski 4, Dawid Pawlak, Marcel Pawlak 2, Michał Kaniewski 1, Dominik Połomski, Mikołaj Bestian 2, Sebastian Gowin, Kacper Krawczyk, Mikołaj Szych, Gracjan Wróbel 4, Filip Rybarczyk 2, Norbert Warzecha, Eryk Stendera, Maciej Gąska, Jakub Zimny