AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Wspaniały koncert, liczna publiczność, magia miejsca!

Rozrywka i kultura

W małej dwustu pięćdziesięciu osobowej miejscowości Skrzebowa w gminie Raszków odbył się koncert nad koncertami. W ramach VII KONCERTU PRZY RUINACH 25 maja br. w magicznej scenografii ruin kaplicy loretańskiej wystąpił poznański Zespół Wokalny AFFABRE CONCINUI.

Głos ludzki, to najwspanialszy i najdoskonalszy instrument muzyczny. Tak określił prowadzący VII Koncert przy ruinach Karol Marszał.

Prowadzący koncert nie mylił się, co udowodnili członkowie poznańskiego Zespołu Wokalnego AFFABRE CONCINUI, co w tłumaczeniu oznacza ,,IDEALNIE WSPÓŁBRZMIĄC’’.

Wokaliści: Robert Hylla, Leszek Marciniak - kontratenorzy, Przemysław Czekała – tennor, Piotr Lewandowski – baryton oraz Piotr Dziurla i Artur Hoffman – basy, to wspaniali śpiewacy, którzy swoją artystyczną przygodę rozpoczęli jako chórzyści dwóch znanych poznańskich chorów chłopięco – męskich S. Stuligrosza i J. Kurczewskiego, aby od 1983 r. połączyć swe wokalne siły i od tego czasu zaczęli się wznosić się na najwyższe wyżyny światowej chóralistyki, czego dowodem są liczne zagraniczne występy i nagrody tego zespołu.

W magicznej scenografii skrzebowskich ruin zespół wykonał dziewiętnaście utworów miedzy innymi takich kompozytorów jak Antoni Chlondowski, Marek Raczyński, Mikołaj Gomółka, Jan Sebastian Bach, Antonio Vivaldi, Fryderyk Chopin, Stanisław Moniuszko, czy Henryk Wars, Mateusz Święcicko, Bob Thiele.

Zespół, to nie tylko wspaniali wokaliści, ale także imitatorzy instrumentów muzycznych, co udowodnili w szeregu wykonywanych przez siebie utworach.

Koncert  był prawdziwą muzyczną ucztą dla, co należy podkreślić licznie przybyłej publiczności, pomimo wieczornego chłodu.

A najlepszym uznaniem dla występujących artystów był fakt oklaskiwania ich przez publiczność na stojąco i domaganie się bisów.

Słowa uznania należą się także organizatorom koncertu, czyli Stowarzyszeniu Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, którzy  nie tylko potrafili do tak malej  miejscowości zaprosić światowej sławy zespół, ale zadbać o niesamowitą scenografię a także oświetlenie polnej drogi, którą należalo dojść do miejsca koncertu, czyli XVII wiecznych ruin kaplicy loretańskiej, najstarszego zabytku sakralnego – ruin na terenie powiatu ostrowskiego.

 

Zdjęcia i tekst: Henryk Janusz Olkiewicz

REKLAMA
Henryk Janusz Olkiewicz

Udostępnij:


SkrzebowaGmina i Miasto RaszkówZespół Wokalny AFFABRE CONCINUIOstrów WielkopolskiTuba Ostrowa

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Niedziela
Czerwiec 2020
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Ariadny, Jarosława, Roberta