AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Fotomaraton z niespodziankami

Miasto

Po raz siódmy ostrowskie Stowarzyszenie "Ocalić od zapomnienia" zaprasza pasjonatów fotografii na Maraton Fotograficzny. Jak każdej edycji, także tej towarzyszą nowe pomysły i niespodzianki.

Galeria zdjęć


Sobota, godz. 10.00. Koniecznie z aparatem fotograficznym lub telefonem komórkowym. Co pół roku taki właśnie komunikat obiega Ostrów. To znak, że startuje kolejna edycja Maratonu Fotograficznego. Tym razem zaplanowano ją na 19 września.

– Tradycyjnie już o tej godzinie spotykamy się w pomieszczeniach ostrowskiej Galerii 33 – mówi Krzysztof Maciejewski, jeden z organizatorów konkursu – w tym roku jednak prawdopodobnie nie od razu przystąpimy do rywalizacji.

– Chcemy skorzystać z obecności w Ostrowie najbardziej chyba rozpoznawalnego w Polsce fotografa żużlowego, Jarosława Pabijana – dodaje Anna Kłopocka – ponieważ w godzinie naszych tradycyjnych zajęć warsztatowych musi on być na treningu przed zawodami, zmienimy kolejność, żeby nie zmarnować tej wyjątkowej okazji na posłuchanie rad mistrza obiektywu.

Później rozpocznie się tradycyjny konkurs. Jak co roku fotomaratończycy w ciągu trzech godzin muszą wykonać trzy zdjęcia na trzy zadane przez jurorów tematy. Na zrealizowanie każdego z nich uczestnicy mają jedynie godzinę, a tematy ujawniane są w czasie trwania imprezy.

– To wyrównuje szanse uczestników – tłumaczy Anna Kłopocka – ponieważ fotografujący przedstawiają do oceny zdjęcia zgrane bezpośrednio z aparatów fotograficznych, nie ma mowy o jakimś dodatkowym retuszowaniu przy pomocy programów komputerowych czy nawet zwykłym kadrowaniu. Jurorzy oceniają więc sposób patrzenia fotografujących przez obiektyw, a nie ich znajomość obsługi Photoshopa.

Jesienna edycja Fotomaratonu to siódme przedsięwzięcie w tym cyklu. Tym razem jego organizacja wsparta została środkami Funduszu Grantowego dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Poniżej przedstawiamy regulamin maratonu, formularz zgłoszeniowy oraz zgodę opiekunów. 

Źródło: www.sooz.pl

ZałącznikiREKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


FotomaratonOcalić od ZapomnieniazdjęciakonkursJarosław Pabijan

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

2
Czwartek
Grudzień 2021
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Balbiny, Ksawerego, Pauliny
REKLAMA