AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Młodzi zagłosowali

Powiat

Uczniowie ponad 1500 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych udali się wczoraj do urn, aby zagłosować w wyborach parlamentarnych. Był to finał akcji „Młodzi głosują”, w którą zaangażowała się także ostrowska młodzież, a dokładniej uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. W. Reymonta. 

Projekt, organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, ma zachęcić młodzież do udziału w wyborach, ułatwić jej świadomy wybór przy urnie, a także stworzyć okazję do rozmów na tematy publiczne.

Do głosowania w ostrowskim „Reymoncie” przystąpiła ponad połowa uczniów, co dało 51-procentową frekwencję. Wśród licealistów największe poparcie otrzymał Komitet wyborczy KORWiN zdobywając 63 głosy. Na drugim miejscu znalazł się KW Platforma Obywatelska RP z liczbą 48 głosów, a zaraz za nim KW Kukiz'15 (47 głosów). Szkolna komisja wyborcza przesłała już wyniki do organizatorów projektu, jednak wyniki ogólnopolskie zostaną opublikowane dopiero 26 października, dzień po rzeczywistych wyborach, aby nie były one wykorzystywane w kampanii wyborczej.

– Uważam, że największą zaletą tej akcji jest zmobilizowanie pełnoletnich już uczniów do zapoznania się z programami poszczególnych komitetów wyborczych, co sprawia, że świadomie oddadzą głos nie tylko w szkolnej symulacji wyborów, ale również w nadchodzących wyborach do Parlamentu RP – mówi uczeń II LO, jeden z organizatorów akcji.

Warto wspomnieć, że projekt „Młodzi Głosują” jest realizowany w II LO nieprzerwanie od początku akcji, a frekwencja z roku na rok jest coraz wyższa. Za organizację tegorocznej symulacji wyborów parlamentarnych odpowiedzialna była klasa 3F oraz 1C, działające pod czujnym okiem nauczycielki wiedzy o społeczeństwie – Donaty Koniecznej. 

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Poniedziałek
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca