AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Nie tylko o prasie konspiracyjnej

Nauka

Marcin Orłowski – historyk, toruński przewodnik i kolekcjoner – będzie gościem listopadowego wieczoru Ostrowskiego Klubu Kolekcjonera. Spotkanie będzie także okazją do promocji trzeciego numeru kwartalnika „Kolekcjoner Ostrowski”.

 Marcin Orłowski, to autor cyklu publikacji historycznych, organizator i współorganizator wystaw poświęconych historii najnowszej m.in. w Muzeum Okręgowym w Toruniu, Dworze Artusa w Toruniu  zachęca do udziału w spotkaniu Krzysztof Maciejewski, prezes Stowarzyszenia Ocalić od zapomnienia.  Przez kilka lat współpracował z Ośrodkiem Karta w Warszawie oraz Biblioteką Narodową. W tym roku ukazał się toruński przewodnik jego autorstwa „Stare Miasto w chwilach rozpaczy i nadziei” poświęcony historii miasta w latach 1939-1948, z ponad 100 ilustracjami z Torunia z czasów okupacji. 

Spotkanie z Marcinem Orłowskim reklamuje niecodzienny tytuł: „Przewrotny tytuł spotkania: genealogia kolekcjonowania, czyli zaczęło się od jednej pocztówki i jednego guzika. Prelegent, który posiada imponującą kolekcję m.in. prasy konspiracyjnej sięgającej XIX wiku, opowie o swoich pasjach związanych z historią dawną i najnowszą oraz przedstawi wybrane ciekawostki bibliofilskie, filatelistyczne, filokartystyczne (pocztówek), fotograficzne które stanowią jednakże swoistą całość. 

Spotkanie Klubu Kolekcjonera będzie okazją do promocji trzeciego już numeru Kolekcjonera Ostrowskiego, w którym znalazły się m.in. materiały o najstarszym ostrowskim medalu, o ostrowskim oddziale Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego czy Kalisko-Ostrowskim Klubie Fajki 2010.

Spotkania na Małej Scenie Ostrowskiego Centrum Kultury zaplanowano na środę, 18 listopada, na godz. 18.00. Wstęp wolny.

źródło: sooz.pl

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

2
Czwartek
Grudzień 2021
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Balbiny, Ksawerego, Pauliny
REKLAMA