Horror na własne żądanie

Niewiele brakowało, by w meczu z Siarką Tarnobrzeg ostrowianie roztrwonili 20-punktową przewagę. Po pełnej emocji końcówce meczu stalowcy zwyciężyli jednak 71:67.

Wynik meczu otworzył już po pierwszej akcji Curtis Millage. Goście co prawda wyrównali, jednak kolejne punkty zdobywali gospodarze, uzyskując 9-punktową przewagę. W dalszej fazie gra się wyrównała, a pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 20:10.

Druga kwarta „na remis ze wskazaniem” – tak można by najkrócej podsumować wydarzenia z drugich 10 minut. Od początku do końca obie drużyny grały kosz za kosz, nie ustrzegając się co prawda błędów, ale i w tej kategorii bilans wypadł remisowo. Z ciekawszych wydarzeń warto odnotować efektowną trójkę Ochońki w 24 sekundzie akcji ostrowian oraz sprytnie zdobyte 3 punkty z rzutów osobistych w ostatniej sekundzie kwarty przez spółkę Millage – Wangmene. Najpierw dwa rzuty wykonywał Millage, pierwszy trafił, drugi nie, ale skuteczną zbiórką popisał się Wangmene, zaś przy próbie rzutu został sfaulowany, co pozwoliło mu zdobyć kolejne dwa punkty. Wynik do przerwy 34:22.

Od atomowego uderzenia rozpoczęli trzecią kwartę ostrowianie zdobywając w ciągu trzech minut 13 punktów przy zaledwie 2 tarnobrzeżan. Wydawało się, że zdobyte w ten sposób ponad 20-punkowe prowadzenie nie sposób jest roztrwonić. Goście co prawda nie składali broni, poprawili nieco celowniki i zaczęli w końcu trafiać, do końca kwarty jednak pozwoliło im to zredukować straty do 17 punktów (57:40).

Na początku kwarty czwartej odrobili kolejnych 5 punktów, na więcej jednak gospodarze nie zamierzali już pozwolić. Celne rzuty Wangmene i Nikolova pozwoliły odzyskać ostrowianom 16-punktowe prowadzenie na pięć minut przed końcem meczu. Gdy wydawało się, że w spokoju można oczekiwać końca meczu, stalowcy zupełnie przestali trafiać do kosza. Przez kolejne 4 minuty tarnobrzeżanie zdobyli 15 punktów z rzędu redukując straty do zaledwie 1 punktu. Na szczęście rzutową niemoc przełamał w porę Millage – zdobyte przez niego punkty pozwoliły oddalić stalowcom widmo porażki, a mądrze rozegrane ostatnie sekundy dały im ostatecznie zwycięstwo 71:67.

BM Slam Stal Ostrów - Siarka Tatnobrzeg 71:67 (20:10, 14:12, 23:18, 14:27)

BM Slam Stal: Wangmene 18, Millage 17, Ochońko 8, Kaczmarzyk 7, Nikołow 6, Delaney 6, Sroka 6, Suliński 3, Żurawski 0

Siarka: Zalewski 18, Robbins 16, Bell 13, Patoka 12, Harris 3, Młynarski 3, Strzelecki 2, Pandura 0