AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Nauka w działaniu /foto/

Nauka

Przedszkole „Smerfiki” przy ul. Królowej Jadwigi gościło uczestników projektu społecznego „Pokoloruj duszę książką”, w którym udział wzięło 9 ostrowskich placówek.

Galeria zdjęć


Monika Hankiewicz, Sylwia Kaczmarek, Gabriela Łoś, Wiktoria Połetek i Gabriela Rzekiecka, uczennice II LO im. Władysława Reymonta postanowiły w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z Teorii” zrealizować projekt polegający na odwiedzinach w ostrowskich przedszkolach i wspólnym czytaniu książek.

- Podczas czytania dziecku książki czuje się ono ważne i kochane. Ponadto czerpie ogromne korzyści językowe, uczy się słownictwa, książki pobudzają również jego wyobraźnię – mówią dziewczyny z II LO.

„Zwolnieni z Teorii” to ogólnopolska olimpiada kierowana do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jej celem jest rozwój praktycznych umiejętności uczestników z zakresu zarządzania projektami oraz inspiracja do aktywności społecznej. Ostrowskie licealistki miały kilka pomysłów na projekty społeczne, ostatecznie zdecydowały się na pracę z przedszkolakami. Ich projekt „Pokoloruj duszę książką” wystartował w listopadzie w 9 ostrowskich przedszkolach, które przyjęły zaproszenie do jego realizacji. W każdy piątek dziewczyny gościły w trzech placówkach czytając przedszkolakom „Czerwonego Kapturka”, „Jasia i Małgosię”, „Stacyjkowo”, „Białe Kociątko”, „Jedźmy razem”, czy „Kubusia Puchatka”.

Podsumowanie projektu odbyło się w sobotę 19 marca w Przedszkolu „Smerfiki” w formie warsztatów: plastycznych, muzycznych i ruchowych. Nie zabrakło okazałego tortu i wspólnego zdjęcia.

Jak mówią licealistki

- Praca z przedszkolakami była dla nas nowym cennym doświadczeniem i choć nie zawsze było łatwo, to już dzisiaj jednak wiemy, że będziemy chciały w przyszłym roku kontynuować ten projekt.

To kolejny, warty podkreślenia, przykład wzajemnej edukacji młodych ludzi, niosący szereg korzyści zarówno tym młodszym jak i tym starszym. Warto zatem podziękować placówkom przedszkolnym, które podjęły się udziału w tym projekcie.

Tegoroczna edycja Olimpiady „Zwolnieni z Teorii” zakończy się 31 marca, a jej wyniki zostaną ogłoszone podczas Wielkiego Finału, który odbędzie się 23 kwietnia w Warszawie. Młodym ostrowiankom gratulujemy pomysłu i życzymy wysokich ocen!

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Poniedziałek
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca