AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Wielki finał olimpiady "Zwolnieni z teorii" z udziałem II LO

Nauka

Oskary młodzieżowych projektów społecznych rozdane! Wicepremier rządu RP Mateusz Morawiecki wręczył w sobotę 23 kwietnia w Warszawie "Złote Wilki" - nagrody dla najlepszych projektów społecznych realizowanych w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii".

Wśród uczestników uroczystości znaleźli się licealiści ostrowskiego "Reymonta", którzy w kilkuosobowych zespołach zrealizowali z powodzeniem aż 10 projektów społecznych. W skali szkoły najwyżej oceniony został projekt "Pokoloruj duszę książką", o którym pisaliśmy TUTAJ. W ramach tego projektu Monika Hankiewicz, Sylwia Kaczmarek, Wiktoria Połetek i Gabriela Łoś przez kilka tygodni odwiedzały ostrowskie przedszkola, gdzie czytały dzieciom bajki oraz organizowały zajęcia związane z treścią bajek. Podczas Wielkiego Finału w Warszawie okazję do zaprezentowania się otrzymał projekt "Wiek to tylko liczba", o którym również pisaliśmy na naszym portalu, a który znalazł się w dwudziestce najciekawszych projektów wybranych przez organizatorów olimpiady do publicznej prezentacji - czwórka pierwszoklasistów z ostrowskiego “Reymonta” Maria Matuszak, Wiktoria Matuszak, Sandra Olek, Jan Sobieraj mieli zatem okazję by opowiedzieć o swoich spotkaniach z mieszkańcami Centrum Pomocy Społecznej "Wiara Nadzieja Miłość" w Odolanowie, z którymi wspólnie czytała książki, grała w gry towarzyskie, piekła ciasteczka, słuchała muzyki itp. 

Wielki Finał "Zwolnionych z Teorii" to największe święto projektów społecznych w Polsce. Do Warszawy zjechało z całej Polski ponad tysiąc pięciuset uczniów, którzy realizowali wymyślone przez siebie projekty społeczne. Na spotkanie z nimi przybyli przedstawiciele władz państwowych oraz największych firm i instytucji. Specjalny wykład dla młodzieży wygłosił Tomasz Kammel. Licealiści w całym kraju odkryli projekty społeczne, realizując ich rekordową liczbę 506. “Zwolnieni z Teorii” - to pierwsza praktyczna, zespołowa olimpiada, gdzie wyzwaniem uczniów jest zrealizowanie własnego projektu społecznego. Mobilizując tysiące nastolatków do aktywności społecznej "Zwolnieni z Teorii" pomagają rozwiązać dwa ważne problemy – brak praktycznych umiejętności wśród kandydatów do pracy oraz małe zaangażowanie społeczne młodzieży. Uczniowie w ramach projektów mieli za zadanie pozyskać partnerów, tworzyć harmonogramy, budżety, dzielić się zadaniami, podpisywać umowy, jak również zadbać o obecność w mediach, w czym redakcja Tuby starała się wspierać młodych społeczników.

Inf. Karol Marszał

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Poniedziałek
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca