AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Pierwsza Ostrowska Językowa Gra Miejska za nami

Nauka

11 zespołów wyruszyło w sobotę 21 maja na ulice naszego miasta by wziąć udział w 1. Ostrowskiej Językowej Grze Miejskiej zorganizowanej przez szkołę językową Multikulti we współpracy z II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta.

Galeria zdjęć


Główną ideą przyświecającą organizatorom konkursu było stworzenie możliwości praktycznego wykorzystania znajomości języków, ale również wykazania się znajomością kultury i literatury innych krajów. Całość przygotowana była w formie dobrej zabawy, choć cenne nagrody zachęcały do podjęcia wysiłku.

Zadaniem uczestników było odnalezienie, na podstawie zdobytych wskazówek, na terenie miasta 8 punktów i wykonanie czekających tam na nich zadań. Punkty zlokalizowane były m.in. w bibliotece, w Młodzieżowym Domu Kultury, na poczcie, przy konkatedrze czy w kinie Komeda. Ich lokalizacja nie była przypadkowa, jako że zadania były w dużej mierze z tymi miejscami związane, a dotyczyły włoskiego filmu, rosyjskiej literatury, a nawet... łaciny.

- Bardzo się cieszymy z tego debiutu – mówi Marta Bargiel ze szkoły Multikulti – na starcie stawiło się aż 11 drużyn, a po rozdaniu nagród wszyscy zgodnie stwierdzili, że za rok spotykamy się znowu. Myślę, że czas i okoliczności są dla takich projektów sprzyjające, bo końcówka maja i czerwiec to pora kiedy teoretycznie mało się dzieje, a tu okazało się, że wystarczy zaprosić ludzi do współpracy i można zrobić razem coś ciekawego.

Po podliczeniu wyników okazało się, że najlepiej poradziły sobie z zadaniami Gabriela Łoś i Gabriela Rzekiecka. Drugie miejsce zajął duet Agnieszka Stęclik i Adam Gajewski, a na trzecim miejscu sklasyfikowano Karolinę Witkowską i Mariusza Cichockiego.

W imieniu organizatorów składamy podziękowania partnerom i sponsorom Gry, którymi byli:

- Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski

- Kino Komeda 3D

- Młodzieżowy Dom Kultury

- Italiano Vero

- Elizab Stal

- BlackOut – Live Escape Room

- Caffe Sepia

- California Coffee

- Sklep Modna Torba

- Benito Cafe & Pizza

- Bombardini Cafee, Club & Restaurant

- Weranda

- San Remo

Gra odbywała się pod patronatem prezydenta Miasta Ostrowa – Beaty Klimek.

Redakcja Tuby Ostrowa miała przyjemność sprawować patronat medialny nad imprezą, przemierzając wespół z uczestnikami ulice Ostrowa, czego efekty obejrzeć można w naszej galerii. Wkrótce zaprezentujemy również materiał video.

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Poniedziałek
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca