AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Podsumowanie projektu "Młodzi w grze"

Nauka

W piątek 17 czerwca młodzież II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta w Ostrowie Wielkopolskim uczestniczyła w podsumowaniu projektu “Młodzi w grze”, które odbyło się w gmachu Instytutu Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Galeria zdjęć


Zasadniczym elementem projektu było przeprowadzanie warsztatów, podczas których uczniowie zdobyli wiedzę i kompetencje niezbędne do organizowania obywatelskich gier terenowych czyli wcześniej zaplanowanych form aktywności zbiorowej w przestrzeni publicznej. Uczniowie - kandydaci na liderów lokalnych - przeprowadzili grę według własnego scenariusza. Gra, w której uczestniczyli uczniowie ostrowskich gimnazjów, miała na celu przybliżenie jej uczestnikom społeczno-kulturowej specyfiki lokalnej przestrzeni oraz uwrażliwienie na kwestie związane z funkcjonowaniem społeczności lokalnej. Podczas podsumowania projektu wręczono certyfikaty udziału w projekcie a najbardziej zaangażowani uczniowie otrzymali specjalne dyplomy i medale.
II Liceum Ogólnokształcące było partnerem w projekcie pt.: “Młodzi w grze. Podniesienie kompetencji obywatelskich uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Bolesławcu, Oławie, Ostrowie Wielkopolskim, Sycowie, Ząbkowicach Śląskich i Żmigrodzie”, realizowanym przez Towarzystwo Edukacji Obywatelskiej we Wrocławiu, dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Inf. Karol Marszał

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Poniedziałek
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca