AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Warsztaty Instytutu Goethego /foto/

Nauka

Inspirujące i ciekawe warsztaty dla germanistów odbyły się w ostrowskiej „Dziewiątce”.

Galeria zdjęć


W poniedziałek 5 grudnia w Szkole Podstawowej nr 9 odbyło się spotkanie nauczycieli języka niemieckiego ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zaproszeni goście przybyli, aby uczestniczyć w warsztatach „Ein Koffer Deutsches und Weihnachten im DaF-Unterricht” prowadzonych przez panią Agnieszkę Krajewską, szkoleniowca Instytutu Goethego. Warsztaty były efektem zainteresowania ze strony blisko 20 nauczycieli języka niemieckiego, którzy chcieli się spotkać by wspólnie podzielić się doświadczeniami i poszukać nowych inspiracji.

Podczas dynamicznie spędzonych trzygodzinnych zajęć germaniści mieli okazję zapoznać się z wieloma inspirującymi i kreatywnymi pomysłami do wykorzystania podczas lekcji języka niemieckiego, a także wymienić się swoimi doświadczeniami i pomysłami. Różnorodnym zadaniom wykonywanym m.in. w formie kilkunastu stacji towarzyszyły twórcza praca, ruch, śmiech i często uznanie dla ciekawych pomysłów. Miłym aspektem była możliwość bliższego poznania się i integracji uczestników warsztatów.

W imieniu organizatorów przekazujemy serdeczne podziękowania dla dyrekcji szkoły, za możliwość realizacji tego spotkania, a także dla pana Christopha Mohra, konsultanta Instytutu Goethego ds. nauczania języka niemieckiego, bez którego dobrej woli warsztaty te nie mogłyby się odbyć. Inicjatorem spotkania była Ewa Mucha-Lewicka, nauczyciel języka niemieckiego i angielskiego.

Inf. Karolina Winiecka

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Sobota
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama