AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

"Melpomenki" z wizytą w Areszcie Śledczym

Nauka

W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr 9 świętowała piętnastolecie nadania imienia Jana Pawła II. Jako że patron taki zobowiązuje, społeczność ostrowskiej „Dziewiątki” podejmuje szereg działań w duchu nauczania Papieża Polaka, w których szczególne miejsce zajmuje szacunek do bliźniego.

Uczniowie „Dziewiątki” w minionym tygodniu przygotowali i wystawili spektakl dla osadzonych w Areszcie Śledczym w Ostrowie Wielkopolskim. Dla uczestników zajęć koła teatralnego to cenna inicjatywa, która wzbogaca zarówno odbiorców, jak i młodych artystów. Osadzonym umożliwia łatwiejszy dostęp do dziedzictwa literackiego, uwrażliwia na kulturę słowa, a tym samym przyczynia się do usprawnienia procesu resocjalizacji. Natomiast dzieci uczą się empatii i wrażliwości, dostrzegają potrzeby ludzi z różnych środowisk, ponadto od najmłodszych lat propagują ideę wolontariatu w grupie defaworyzowanej społecznie.

Wszak często tak niewiele potrzeba, by wywołać uśmiech na twarzy drugiej osoby. Wystarczy przenieść się do baśniowego świata opowieści poznanych w dzieciństwie
i powtórzyć za Joanną Kulmową „A teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd....”

Inf. Karolina Winiecka

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

10
Piątek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Filipa, Sylwany, Witalisa