AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Pierwszy tydzień półkolonii w SP 9 /foto/

Nauka

„Aktywne i zabawne ferie zimowe” pod takim hasłem grupa dwudziestu uczniów z ostrowskich szkół brała udział w zajęciach organizowanych w ramach półkolonii przez Stowarzyszenie „Ludzie dla ludzi”. Zajęcie odbywały się od poniedziałku do piątku w Szkole Podstawowej nr 9, uczestnicy odwiedzili również fitness klub oraz kino.

Galeria zdjęć


Spośród szerokiej oferty zajęć, które odbyły się w czasie półkolonii zimowych, największym zainteresowaniem cieszyły się: wizyta w fitness klubie „Factory Centrum Fitness”, gdzie zajęcia prowadzone były z profesjonalnym instruktorem i przy użyciu specjalistycznych przyrządów oraz seans filmowy w Kinie  „Komeda”, podczas którego dzieci mogły obejrzeć piękną i pełną wzruszeń historię bohaterów w filmie pt. „Balerina”.

Uczestnicy bardzo chętnie brali udział w programach profilaktycznych i wychowawczych. Dzieci poznały zasady reagowania na zagrożenia związane z uzależnieniami i nadmiernym korzystaniem z komputera i Internetu, a także z zagrożeniami związanymi z przemocą, agresją, uzależnieniami, cyberzagrożeniami. Przedstawiciel policji omówił zasady bezpieczeństwa w czasie ferii oraz nauczył zebranych, jak postępować w niebezpiecznych okolicznościach. Dzieci zostały wyposażone w podstawową wiedzę na temat radzenia sobie w trudnych sytuacjach, stosując techniki asertywnego odmawiania.

Półkolonie były także okazją do warsztatowych działań kulinarnych. W ramach promocji zdrowia uczestnicy przygotowywali zdrowe posiłki. Dzieci dowiedziały się, na czym polega zdrowy styl życia oraz jak prawidłowo się odżywiać.

Półkolonie to nie tylko sport, film i kulinaria. Dla biorących udział w półkoloniach zostały przygotowane atrakcyjne warsztaty plastyczno – techniczne. Dzieci wykonały ciekawe prace różnymi technikami.

Dzieci z dużą radością uczestniczyły we wszystkich zajęciach ruchowo – muzycznych w sali gimnastycznej, podczas których brały udział w rozgrywkach drużynowych, zabawach w rzędach, ćwiczeniach gimnastycznych oraz zabawach z chustą animacyjną. Nie zabrakło też zajęć komputerowych, gier towarzyskich i planszowych.

Czas półkolonii minął bardzo szybko. Na zakończenie turnusu dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki. Kierownikiem półkolonii była pani Moniki Wojtczak, a opiekunami panie Martyna Ligęza oraz Patrycja Portasiak.

Zadanie zostało dofinansowane przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski. 

Inf. Karolina Winiecka

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Sobota
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama