AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

V Dzień Pasjonatów w SP 9 /foto/

Nauka

W czwartek 11 maja w Szkole Podstawowej nr 9 odbył się V Dzień Pasjonatów. Swoje pasje i zainteresowania mieli okazją zaprezentować zarówno uczniowie, absolwenci, rodzice, jak i zaproszeni goście.

Galeria zdjęć


W 2013 roku zorganizowano w Dziewiątce pierwszy Dzień Pasjonatów, a jego głównym założeniem było stworzenie możliwości zaprezentowania przez uczniów swoich pasji. Z czasem okazało się, że jest to również wspaniała okazja do integracji uczniów, absolwentów rodziców i dziadków. Uczestnicy Dnia Pasjonatów mieli okazją obejrzeć ponad 100 stoisk przygotowanych przez uczniów, zagłosować na najlepsze ich zdaniem stoisko, a także wziąć udział w spotkaniach z zaproszonymi gośćmi, którymi tym razem byli:

Tomasz Klauza – pasjonat wojskowości i epoki napoleońskiej, właściciel jedynego w Polsce Muzeum Wojen Napoleońskich, fan sagi Star Wars oraz posiadacz największej kolekcji  związanej ze Star Wars.

Aleksander Lisiecki – tegoroczny absolwent Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim zaprezentował robota układające kostkę Rubika projekt zdobył pierwsze miejsce w tegorocznym konkursie Elektronik.

 Marta Matuszczak uczennica Zespołu Szkół Technicznych i Hubert Danielczak tegoroczny absolwent SP 9 – przedstawili biotyczną dłoń. Projekt zdobył III miejsce w tegorocznym konkursie Elektronik.

 Małgorzata Porczyńska i Kamil Kaliński – zaprezentowali świat przecinany laserowymi płaszczyznami i tunelami, użyli laserów do przeprowadzenia doświadczeń fizycznych w nowatorski sposób. Reprezentowali Zespół Szkół Technicznych.

Michał Skowroński – pasjonat lotnictwa i książek, pilot samolotów liniowych szef floty samolotów Embraer 135, kapitan w ARX Charter Malta, Kierownik Odpowiedzialny w Akademii Lotniczej Noble Wings –Wrocław.

WOPR Neptun Ostrów Wielkopolski – młodzi ratownicy którzy w chwilach wolnych od ratowania życia uczestniczą w akcjach charytatywnych trenują nowych ratowników i prowadzą pokazy ratownictwa wodnego.

Dla młodszych i starszych pasjonatów dzień ten z pewnością był inspiracją do pogłębiania swoich zainteresowań, a być może również rozwijania nowych.

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Sobota
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama