AKTUALNOŚCISportPiłka nożnaŻużelKoszykówkaPiłka ręcznaLekkoatletykaTenis stołowySiatkówkaPozostałe sporty

Los Mistrzostw Polski Par Klubowych zależy od Ostrowa...

Żużel

W niedzielę w siedzibie Towarzystwa Żużlowego Ostrovia odbyła się konferencja prasowa poświęcona Mistrzostwom Polski Par Klubowych, które już za tydzień odbędą się na Stadionie Miejskim. Impreza, przez lata zaniedbana, ma dzięki ostrowskiemu finałowi zyskać nowy blask.

W konferencji udział wzięli: przewodniczący GKSŻ Piotr Szymański, reprezentujący organizatorów imprezy firmę Kfsport Maciej Polny, przedstawiciel sponsorów Rafał Bielawa z firmy Elnaft, prezes TŻ Ostrovii Radosław Strzelczyk, zawodnicy Łukasz Sówka i Kamil Brzozowski oraz honorowi patroni finału: prezydent miasta Ostrowa Beata Klimek i wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.

- Ogromnie się cieszę, że na ostrowski stadion wróciły zawody ligowe – mówiła prezydent Beata Klimek – natomiast dla nas równie ważne jest to, że potrafimy organizować na stadionie w Ostrowie zawody o klasie międzynarodowej, że zaufali nam poważni partnerzy, którzy doceniają fakt, że tutaj jest dobra atmosfera i dobry klimat do współpracy oraz bardzo dobra organizacja zawodów.

Mistrzostwa Polski Par Klubowych wracają na ostrowski stadion po 30 latach. W 1987 roku rozgrywano je w nowej formule, w której w jednym biegu startowało 6 zawodników, a zawody te zakończyły się zwycięstwem duetu Unii Leszno Jankowski-Krzystyniak.

Honorowy patronat nad tegoroczną imprezą prócz prezydenta Ostrowa objął wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.

- Bardzo się cieszę, że mogę być tutaj z państwem. Cieszę się że mogłem objąć patronatem tą bardzo ważną imprezę. Cieszę się, że po 30 latach ten finał wraca do Ostrowa. I jeżeli państwo zapytacie mnie za kogo trzymam kciuki w finale Mistrzostw Polski Par Klubowych to odpowiem, że jako europoseł z Wielkopolski będę trzymał kciuki za jedyną drużynę z Wielkopolski, czyli za TŻ Ostrovię – stwierdził R. Czarnecki.

Ostrowski klub jako gospodarz, otrzymał prawo wystawienia w finale swojego teamu i będzie w tych zawodach jedynym przedstawicielem II ligi.

- Jeździłem już w ekstralidze z tymi zawodnikami – mówił Kamil Brzozowski – a że każdy zawodnik jest tylko człowiekiem, z każdym można wygrać i z każdym można przegrać. Nie jesteśmy na straconej pozycji, ale nie jesteśmy też faworytem. Będziemy starali się pokazać z jak najlepszej strony, a stać nas na to, bo jesteśmy u siebie i będziemy walczyć z całych sił aby zrobić dobre wrażenie i zrobić dobry wynik.

- Atut toru, myślę że nam pomoże. Jak pokazaliśmy w sparingu z Grudziądzem, potrafimy wygrywać z ekstraligowcami, więc dlaczego mamy się nie starać aby zwyciężyć. Jesteśmy u siebie, będzie tu nasza publika, tak że zrobimy wszystko aby ten wynik był jak najlepszy i to możemy zagwarantować. A co będzie to się okaże – podsumował Łukasz Sówka.

Sporym sukcesem organizatora zawodów firmy Kfsport było pozyskanie do współpracy firm: Lotos, Poczty Polskiej, czy Lotto, jak krótko skwitował to Maciej Polny:

- Cieszę się, że udało się pozyskać znaczące firmy do wsparcia tej imprezy, a za rok, czy za dwa lata spróbujemy tutaj z tą imprezą wrócić.

Nieco więcej o szczegółach, ale i wyzwaniach mówił przewodniczący GKSŻ Piotr Szymański.

- Ja kibicuję przede wszystkim tej imprezie, żeby się udała, bo od tego zależy dalszy los Mistrzostw Polski Par Klubowych. Jeżeli za tydzień ta impreza odniesie sukces, na pewno będziemy dążyć do tego, aby za rok odbyła się ona na jeszcze wyższym poziomie. Mamy podpisaną umowę z telewizją Polsat na 3 lata na transmisję MPPK, dlatego też firma Macieja Polnego poczyniła kroki aby zapewnić finanse nie tylko na ten rok, ale i na kolejne. Mam nadzieję i wierzę w to, że ta impreza wróci z powrotem na miejsce które jej się należy. Wiem jak to wyglądało przez ostatnie lata, ale za tydzień zrobimy pierwszy krok dla podniesienia jej prestiżu, bo imprezy organizowane w Ostrowie mają wysoki poziom. Ostrów ma wielki potencjał i wielkie szanse na organizację imprez międzynarodowych, ale i może niedługo również ligowych na najwyższym poziomie.

Nad dobrą marką ostrowskiego żużla drugi sezon pracuje prezes Radosław Strzelczyk, który przypomniał też wcześniejsze imprezy organizowane na Miejskim:

- Były już u nas Mistrzostwa Świata Juniorów, Mistrzostwa Europy, odbywały się mecze reprezentacji Polski, ale przed nami impreza wysokiej rangi, na której każdy kibic będzie mógł dopingować swoją drużynę, z własnego miasta. Myślę, że za tydzień stadion będzie pełen i że będzie to impreza na skalę europejską, czy nawet światową. Bardzo cieszymy się, że po tylu latach ta impreza wraca do Ostrowa i zrobimy wszystko, aby te mistrzostwa były na naprawdę wysokim poziomie. A następne, czy będą w Ostrowie, czy gdziekolwiek indziej, żeby miały dzięki temu jak najwyższą rangę.

O tym co przyciąga firmy do żużla mówił przedstawiciel sponsorów Rafał Bielawa:

- Żużel jest sportem narodowym, chodzimy na żużel całymi rodzinami, a to jest dla sponsorów najlepszym obrazem. Gwarancją sukcesu Mistrzostw Polski Par Klubowych jest organizacja turnieju przez firmę pana Macieja Polnego, zaangażowanie spółek Skarbu Państwa, a my jako prywatni sponsorzy cieszymy się, że również duże państwowe firmy dostrzegają tą imprezę.

Warto wspomnieć, że ambasadorami LOTOS MPPK zostali dwaj znamienici sportowcy Marcin Lijewski i Dawid Kownacki. Pierwszy – powszechnie kojarzony z Ostrowem, drugi – będący dobrym duchem ostrowskiego klubu, z racji przyjacielskich relacji z Kamilem Brzozowskim.

Przypomnijmy, że zawody odbędą się w niedzielę 23 lipca o godzinie 14:45, a o miano najlepszej żużlowej pary w Polsce rywalizować będą:

TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski
Kamil Brzozowski
Zbigniew Suchecki
Łukasz Sówka

 

MRGARDEN GKM Grudziądz
Krzysztof Buczkowski
Krystian Pieszczek

 

Orzeł Łódź 
Robert Miśkowiak
Edward Mazur

 

Betard Sparta Wrocław
Tomasz Jędrzejak
Szymon Woźniak
Maciej Janowski

 

Cash Broker Stal Gorzów
Bartosz Zmarzlik
Krzysztof Kasprzak

 

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra
Jarosław Hampel
Piotr Protasiewicz

 

Get Well Toruń
Adrian Miedziński

Paweł Przedpełski

 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Środa
Listopad 2018
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Janusza, Marii, Reginy