AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

"Jedz i żyj zdrowiej" w SP 9 /foto/

Nauka

We wtorek 28 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II został podsumowany projekt „Jedz i żyj zdrowiej” realizowany przez Stowarzyszenie „Ludzie dla ludzi” i dofinansowany przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski. Beneficjentami byli uczniowie klas IV ostrowskich szkół podstawowych.  

Galeria zdjęć


Projekt „Jedz i żyj zdrowiej” zakładał powiązanie edukacji prozdrowotnej z działaniem praktycznym: spotkania z dietetykiem, warsztaty kulinarne, warsztaty redakcyjne, degustacja zdrowej żywności oraz ruch na świeżym powietrzu. Te działania pozwoliły jeszcze lepiej zrozumieć sens zdrowego stylu życia oraz przekonać uczniów, że zdrowie mamy tylko jedno i to od nas zależy, jakie mamy samopoczucie, a co za tym idzie, również nasze życie.

W czasie ostatniego spotkania przedstawiciele ostrowskich szkół mogli sprawdzić zdobyte wiadomości. Z podanych produktów żywnościowych uczniowie przygotowali zdrowe kanapki. Trudność polegała na tym, że musieli wybierać z bogato zastawionego stołu, na którym znalazły się nie tylko zdrowe produkty. Uczestnicy, wspierani przez specjalistkę do spraw żywienia, doskonale poradzili sobie z tym zadaniem, po czym z wielkim apetytem skonsumowali swoje „dzieła”.

Uczniowie wykazali się dużą pracowitością, gdy  podczas zajęć z dietetykiem - panią Moniką Lesiak - przygotowali piramidy zdrowego odżywiania i aktywności ruchowej. W ten sposób wykazali się ogromną wiedzą. Układanie puzzli, tematycznie związanych z piramidami zdrowia, nie sprawiło żadnych problemów czy kłopotów. Okazało się świetną zabawą, która uczy i utrwala to co już wiemy.

Podsumowania dokonała pani Maria Gryczka - koordynator projektu. Ciepłe słowa do uczestników skierowała pani Ewa Matecka - zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Miło nam było również gościć asystentkę senatora RP Łukasza Mikołajczyka - panią Karolinę Winiecką oraz prezesa Stowarzyszenia „Ludzie dla ludzi” panią Teresę Larek.

Ze zdrowego odżywiania wynika wiele rozmaitych korzyści, z których każda ma ogromne znaczenie. To co jemy i ile jemy, wpływa na to jak wyglądamy i jak się czujemy na co dzień. Zdrowa dieta pomaga chronić przed wieloma groźnymi chorobami, pozwala także pozbyć się problemów z cerą i z trawieniem. Istnieje więc wiele ważnych powodów by zacząć zdrowo się odżywiać. Na zakończenie uczestnicy otrzymali, dla siebie i swoich szkolnych kolegów, broszurki „ZASADY ZDROWEGO ODŻYWIANIA”, przygotowane w czasie projektowych warsztatów redakcyjnych.

Inf. Agnieszka Resler

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Sobota
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama