AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Ostrowscy Niezwyczajni /foto/

Na Sygnale

Starosta Paweł Rajski wręczył podziękowania policjantom i funkcjonariuszom służby więziennej, którzy w minionym roku uratowali ludzkie życie.

Galeria zdjęć


W środę 31 stycznia w siedzibie Starostwa Powiatowego odbyło się niezwykłe spotkanie, na którym starosta Paweł Rajski podziękował przedstawicielom służb mundurowych, którzy w minionym roku w toku pełnionej służby, czy też poza nią, przyczynili się do uratowania ludzkiego życia.

- Pewnie niejeden z was by powiedział „nic wielkiego nie zrobiliśmy”, ale ja jestem bardzo dumny z tego, że mamy w powiecie takich funkcjonariuszy – mówił starosta - funkcjonariuszy, którzy potrafią bez wahania ratować, w sytuacjach, które są nieodwracalne i wymagają szybkiego i skutecznego działania.

Poniżej prezentujemy sytuacje „z życia wzięte”, z udziałem Ostrowskich Niezwyczajnych:

 

asp. Paweł Strzyż, mł. asp. Łukasz Juszczak - z polecenia Oficera Dyżurnego udali się do miejscowości Mączniki, gdzie na miejscu zauważyli mężczyznę trzymającego w ręce plastikową butelkę. Na widok patrolu mężczyzna oblał się substancją znajdującą się w środku butelki i próbował się podpalić. Dzięki profesjonalizmowi, opanowaniu i szybkości w działaniu policjanci obezwładnili mężczyznę i nie dopuścili do jego podpalenia.

 

sierż. sztab. Tomasz Kosztyła - od kilku lat regularnie oddaje krew. W sierpniu 2017 roku otrzymał telefon z informacją, że jest ktoś kto jego komórek macierzystych z krwi obwodowej. Gdy po szczegółowych badaniach otrzymał informację, że ma pełną zgodność z chorym i czekają go kolejne badania w klinice w Warszawie wiedział, że oto staje przed szansą na uratowanie komuś życia. Badania w klinice zakończyły się pozytywnie, a po okresie przyjmowania specjalnego produktu leczniczego w zastrzykach, przygotowującego jego organizm do oddania szpiku kostnego, mógł poddać się procedurze pobierania komórek macierzystych.

 

st. asp. Ireneusz Godek, asp. Tomasz Morawek - pełniąc nocną służbę 19 marca zareagowali błyskawicznie na widok dymu i ognia, wydobywającego się z jednego z domów w okolicy Ostrowa. Policjanci powiadomili straż pożarną i bezzwłocznie podjęli próbę dostania się do płonącego mieszkania. Po kilku minutach gwałtownego pukania do drzwi i okien, jak również włączeniu sygnałów dźwiękowych i błyskowych policjanci zdołali wybudzić ze snu mężczyznę, który poinformował, że w silnie zadymionym już mieszkaniu znajduje się jego żona oraz dwójka dzieci. Policjanci podjęli szybką decyzję o wejściu i ratowaniu rodziny. Mundurowi z mieszkania ewakuowali rodziców oraz 7-letnią dziewczynkę i 4-miesięcznego chłopca. Poszkodowanym udzielono pierwszej, wstępnej pomocy i przekazano pod opiekę pogotowia ratunkowego.

 

st. kpr. Paweł Dutkiewicz i kpr. Krzysztof Dutkiewicz - w środę, 20 grudnia, udawali się do jednostki na  służbę. Około godz. 17:00, na skrzyżowaniu ulic Długiej i Gorzyckiej w Ostrowie Wielkopolskim zostali zatrzymani przez młodą kobietę. Poprosiła ona o pomoc dla nieprzytomnego mężczyzny, leżącego przy drodze. Funkcjonariusze zareagowali natychmiast – wezwali pogotowie ratunkowe, a następnie, po stwierdzeniu że poszkodowany nie oddycha, rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową. Doprowadziła ona do przywrócenia podstawowych czynności życiowych mężczyźnie. Funkcjonariusze monitorowali jego stan do czasu przybycia zespołu ratowników medycznych, którzy zabrali poszkodowanego do szpitala.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Środa
Listopad 2018
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Janusza, Marii, Reginy