AKTUALNOŚCISportPiłka nożnaŻużelKoszykówkaPiłka ręcznaLekkoatletykaTenis stołowySiatkówkaPozostałe sporty

Koleje Wielkopolskie podsumowały rok 2017

Piłka nożna

8 milionów pasażerów, ponad 4 miliony przejechanych kilometrów uruchomione nowe linie i… parowozy. To tylko niektóre osiągnięcia Kolei Wielkopolskich w minionym roku.

Rok 2017 był dla Kolei Wielkopolskich czasem zarówno wyzwań, jak i sukcesów. Największym sprawdzianem dla przewoźnika był rozpoczęty w czerwcu remont trasy kolejowej Poznań – Warszawa (E-20), co oznaczało zamknięcie odcinka linii dla ruchu pociągów. Przygotowanie się do wprowadzenia zastępczej komunikacji autobusowej wiązało się m.in. z wieloma godzinami spędzonymi w drodze, w celu jak najlepszego wyznaczenia nowych postojów. Specjalnie dobrane zespoły pracowników musiały też opracować całkiem nowe rozkłady jazdy, uwzględniające przejazdy autobusami. Ponad półroczne doświadczenie prowadzenia zastępczej komunikacji autobusowej pozwoliło stworzyć dobrze funkcjonujący model, dostosowany do jak największej grupy pasażerów podróżujących na tym odcinku.

Mimo tak poważnych utrudnień, w 2017 roku ponownie ponad 8 milionów pasażerów wybrało podróż z Kolejami Wielkopolskimi. W sumie w roku 2017 roku wielkopolskie pociągi przebyły imponującą trasę 4 486 246 kilometrów!

Poprzedni rok to również nowe osiągnięcia wynikające z owocnej współpracy w dziedzinie rozwoju transportu aglomeracyjnego. Koleje Wielkopolskie od początku funkcjonowania propagują łączenie różnych środków transportu. Z tym przesłaniem wiąże się rozszerzenie obszaru obowiązywania oferty BUS-TRAMWAJ-KOLEJ do około 50 kilometrów od Poznania Głównego.

Kolejną decyzją, która została przyjęta z wielkim entuzjazmem, było przywrócenie po trzech latach regularnie kursujących pociągów prowadzonych trakcją parową. Pociągi te pojawiły się w rozkładzie jazdy od 15 maja 2017 roku na trasach z Wolsztyna do Leszna oraz z Wolsztyna do Poznania. Pamiętając o miłośnikach historii, nie zaniedbano pasażerów przyzwyczajonych do wygody i szybkiego podróżowania.W drugiej połowie roku firma przywitałą 5 pojazdów EN57 AL, które wcześniej przeszły gruntowną modernizację. Komfort podróżowania tymi pojazdami podróżni ocenili bardzo pozytywnie.

Od sierpnia dostępny jest kolejowy „Wspólny Bilet Samorządowy” - pierwsze wspólne przedsięwzięcie Związku Samorządowych Pracodawców Kolejowych, które ma zachęcić mieszkańców Polski do jeszcze większego korzystania z podróży pociągami i ułatwić im przemieszczanie się pomiędzy regionami. Bilet uprawnia do przejazdów we wszystkich pociągach uruchamianych przez przewoźników: Koleje Mazowieckie, Warszawską Kolej Dojazdową, Koleje Śląskie, Koleje Małopolskie, Arrivę, Koleje Wielkopolskie, Koleje Dolnośląskie i Łódzką Kolej Aglomeracyjną.

W październiku Koleje Wielkopolskie uczestniczyły w 12. Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO. Organizowane w cyklu dwuletnim spotkanie branży kolejowej jest drugą największą tego typu imprezą w Europie. Wspólnie z innymi spółkami samorządowymi firma promowała Związek Samorządowych Przewoźników Kolejowych. Koleje Wielkopolskie otrzymały tam wyróżnienie w konkursie Firma Kolejowa Odpowiedzialna Społecznie.

1 listopada 2017 roku wprowadzono nową ofertę specjalną – tym razem wychodząc naprzeciw seniorom. Z oferty „Bilet 60+” mogą skorzystać osoby, które ukończyły 60 rok życia. Nowa oferta pozwala na uzyskanie ulgi 25% na bilet jednorazowy oraz 10% ulgi na bilet okresowy.

Omawiany rok przyniósł firmie kolejne wyróżnienie, jakim był tytuł „Najwyższa Jakość Quality International 2017”. Usługi pasażerskie Kolei Wielkopolskich zostały wyróżnione Srebrnym Godłem QI w kategorii Services.

Wreszcie grudzień 2017 roku otworzył nowy rozdział w działalności KW, związany z uruchomieniem połączeń z Poznania przez Ostrów Wielkopolski do Kępna oraz z Poznania przez Jarocin do Krotoszyna. 

Jak podkreślają przedstawiciele Kolei Wielkopolskich – mają oni świadomość, że najtrudniej jest zachować raz wypracowaną jakość, jednak działania firmy od kilku lat potwierdzają, że nawet pomimo utrudnień na jakie napotyka branża kolejowa, dzięki zaangażowaniu i konsekwencji udaje się utrzymywać wysoki poziom świadczonych usług. 

Inf. Arkadiusz Garcon

Fot. Koleje Wielkopolskie

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Środa
Listopad 2018
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Janusza, Marii, Reginy