AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Dzielnicowi z sierżantem Pyrkiem dbają o bezpieczeństwo

Policja

Ostrowscy policjanci nie ustają w działalności profilaktyczno - edukacyjnej skierowanej do dzieci i młodzieży szkolnej z miasta i powiatu ostrowskiego. W tym celu dzielnicowi wraz z Sierżantem Pyrkiem spotkali się z dziećmi z Przedszkola nr 15 w Ostrowie Wielkopolskim. Spotkanie z dzielnicowymi oraz policyjną maskotką było dla dzieci okazją do przekazania im wielu cennych rad w ramach bezpiecznego spędzenia czasu oraz bezpieczeństwa na drodze.

Realizując program „Dzielnicowy bliżej nas” policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Dzielnicowi starają się zwracać uwagę najmłodszych mieszkańców powiatu ostrowskiego na różne aspekty bezpieczeństwa. Informują o zagrożeniach i ewentualnych skutkach niewłaściwych zachowań.

Tym razem dzielnicowi st.sierż. Piotr Owsiak i st.sierż. Karol Szczepaniak wraz z maskotką wielkopolskiej Policji - Sierżantem Pyrkiem odwiedzili Przedszkole nr 15 nr w Ostrowie Wielkopolskim. Podczas pogadanki najmłodsi zapoznali się ze specyfiką pracy policjantów, oraz usłyszeli wiele cennych rad na temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii. W trakcie spotkania policjanci omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa rozpoczynając od prawidłowego przejścia przez ulicę poprzez zakładanie elementów odblaskowych, a kończąc na zapinaniu pasów bezpieczeństwa w fotelikach samochodowych.

Dzieciom przypominano też o bezpieczeństwie w domu, jak również przestrzegano przed niebezpieczeństwem, jakie niesie ze sobą zabawa na zamarzniętych rzekach i jeziorach.

Źródło: www.ostrow-wielkopolski.policja.gov.pl

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Środa
Listopad 2018
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Janusza, Marii, Reginy