AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

6 kilometrów wyremontowanej drogi

Straż Pożarna

Nazywana gminną obwodnicą trasa Sulisław- Niemojewiec- Przybysławice doczekała się gruntownej modernizacji. To jeden z najdłuższych odcinków dróg powiatowych zmodernizowanych w ubiegłym roku. 

Remont drogi zakończył się w końcu grudnia 2017 r., a w połowie stycznia br. została ona oficjalnie oddana do użytku. To najdłuższy ponad 6,3 km odcinek powiatowej drogi wyremontowany i przebudowany przez powiat w minionym roku na terenie gminy Raszków. Równolegle z modernizacją jezdni wybudowano na odcinku ponad 600 m chodnik w najbardziej zurbanizowanej części w pobliżu Parku w Przybysławicach.

Całe zadanie kosztowało ok. 1,7 mln zł, a środki na remont pochodziły z budżetu powiatu, przy wsparciu gminy i miasta Raszków.

Podczas symbolicznego otwarcia podkreślono, że jeszcze na początku ubiegłego roku mało kto wierzył, że uda się tą drogę wyremontować na tak długim odcinku i w tak dobrym standardzie. Tak duży zakres rzeczowy udało się osiągnąć dzięki zaoszczędzonym w budżecie środkom oraz korzystnym cenom uzyskanym na przetargach. Pierwszym krokiem w modernizacji była przebudowa niebezpiecznego skrzyżowania w Sulisławiu.

Połączenie to jest chętnie wykorzystywane przez kierowców, gdyż stanowi doskonały skrót dla pojazdów jadących z kierunku Raszkowa do Krotoszyna. 

W otwarciu drogi władze Powiatu Ostrowskiego reprezentowali starosta Paweł Rajski, przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego Andrzej Leraczyk, wicestarosta Roman Pacholczyk, radni powiatowi. Obecny był także burmistrz gminy i miasta Raszków Jacek Bartczak oraz radni gminy i sołtysi miejscowości, przez które przebiega droga. 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Środa
Listopad 2018
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Janusza, Marii, Reginy